Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flexibilní půjčka nebo autoleasing?

Zdravím.. Potřebuji si z pracovních důvodů koupit auto.
Našetřeno mám 100k kč. Není to moc, ale je to lepší než nic. Tuto částku jsem v současné práci našetřil za zhruba 5 měsíců, ale měl jsem i jiné výdaje (zařizování bytu atd).
Přemýšlím o koupi ojeté fabie za 360k kč. 260k kč bych tedy volil formou úvěru. Tuto částku mohu teoreticky splatit za rok a čtvrt, ale radši bych půjčku s nižšími splátky a až budu moct tak doplatit zbytek.

Třeba rok platit 5k měsíčně, po 13 splátkách budu mít dost peněz k dispozici abych doplatil zbytek úvěru, tedy třeba 150k, a dalších 5splátek bych tak splatil dřív. Je to možné?

V nejmenovanéím autosalonu nabízí Autoflex úvěr, kde zaplatíte 30% vozu (100k v mém případě), pak 2 roky platíte 3k měsíčně, a poslední splátka je zhruba 50% z původní ceny. RPSN 9%. To mi vyhovuje, ale nelíbí se mi, že je to leasing a vlastníkem vozidla by byl autosalon. Tak mě spíš zajímá jestli existuje podobná pljčka, kde budu splácet 2 roky a 24. splátka bude buď zbytek penez nebo možnost prodloužení úvěru. nabídka úvěru: Zit5VG1, jen mi tam místo 30% akontace napočítal 20%

Taky bych chtěl kodiaq, mé vysněné auto. Peníze bych na něj měl teoreticky měl do dvou let, ale svědomí mi nedovolí utratit 800k za auto, když nemám děti, tak velké auto nepotřebuji, a nemám vlastní barák.

Ano, nad zonky taky přemýšlím. I to RPSN je tam zhruba 6,7%. Jen to předčasné splacení jsem nevěděl že lze. Takže můžu například pujcku na 260k, splátka 4tisíce, doba splácení 7let, ale nakonec zaplatit třeba za 2 roky? Že bych měl interval splátek třeba jednou týdně...

Z výplaty, která činí 30k čistého utratim jen 6k za najem a pak bych každou neděli zaplatil kolik mi proporciálně zůstalo z částky přidělené na týden. Samozřejmě bych to platil spis jednou mesicne zbytek výplaty bez 10%...4x mesicne byl jen příklad výše splátky, tudíž 4x více než je prednastavená.

Bylo by v tomto případě si na Zonky nadplatit splátky, třeba za první 3 měsíce udělat splátky do 6 měsíců dopredu a pak bych 6 měsíců nemusel platit, když by se něco stalo nedejBože?

fobii za 360? Ses zbláznil, za takový vergl dát tolik peněz? Když už, tak novou, o moc dražší nebude (ale stále to bude nekvalitní škodule) - podle Konfigurátoru je to cca 380 tisíc za 81kW šestikvalt v combi a rozumné výbavě. A Kokodáq, to je už diagnóza.

Ale hlavně nepočítej, co budeš mít do dvou let. To auto tě bude stát poměrně hodně peněz, může přijít nemoc nebo úraz, případně totálka auta, taky krize se rýsuje na obzoru, tudíž si spíše řekni, co se stane a jak budeš řešit případ, že nebudeš schopen splácet. V tomto ohledu je lízačka docela zajímavá, protože přijdeš jen o to auto.

Ale ted se dívam na skladové vozy a máte pravdu
1) cena se neliší od kamiqa, ten bych radši - ale kamiq se ve skladových vozech prodává od 560k
2) kamiq je v podstate seat arona, ten má dražší základní cenu, ale ve skladových vozech ho nabízí už do 460k (za automat) - s digitálním kokpitem.

Takže spíš chvili počkám, buď spadne cena "nových" modelů nebo sáhnu po seatu a za tu cenu budu mít vůz v plné výbavě...a motor mají stejný od VW.

No jo, Range Rover, i když z bazaru klidně za 500k, neuzivim ??‍♂️

Jo to jsem řekl už predtim ze Kamiq je Fabie. Ale kamiq je považován za nový model a jeho cena nejde dolů tak rychle jako u Fabie.

Ale nevím co je na nich špatného. Rodiče měli ve firmě fabii, oktavku, superb III a teď mají golf a Tiguan. Mají i hyundai, a Nisan, ale ty jsou každou chvíli v servisu. A ještě tam čekají měsíc na to až přijde součástka. Za to od skodovky/vw mají součástky kdekoliv. A v servisu jsou jen jednou ročně na pravidelnou prohlídku max.

RR je jedno z nejporuchovějších aut, to opravdu není správná alternativa.

A zapiš si za uši: auto je spotřební zboží! Jakékoli úvahy o "nižším poklesu ceny" jsou naprosto mimózní.

Pohádky o spolehlivosti škodovek si nech pro děti, vidím to u nás ve firmě každý druhý den, že tam parkuje náhradní auto ze servisu - a to jsou nová auta na operák, tak jak asi budou vypadat 4- a víceletá auta?

Leasing nebrat. Je financne nevyhodny a ako bolo poznamenane nie si majitelom vozidla (co ma vyhody aj nevyhody).
Obrat sa na svoju banku a nemal by byt problem dostat sa s RPMN na 5-6%. To, ze ti banka poskytne uver s 10% urokom nech ta nevystrasi. ak je tam anuitne splacanie (co by byt malo) tak mozes byt prekvapeny, ze ti vyjde RPMN na tych 5-6%.
RPMN na leasingoch byva okolo 10%, takze nie je podla mna o com.
Navyse u banky si vies vyboxovat individualne podmienky (odpustenie splatky, predcasne splatenie, odpustenie poplatku za poskytnuie uveru...).

Do roka je tady IMHO krize jako řemen. Už teď to bylo takové upocené a Korona to IMHO dorazí a spustí. Pak budou lidi se spotřebním úvěrem prodávat auta těžce pod cenou, protože jednak automobilky půjdou s cenami dolů a oni budou muset prodat zánovní auta za každou cenu, aby měli na splácení.