Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můžu takto podnikat?

Dobrý den,

založil jsem si vedlejší řemeslnou živnost na opravy silničních vozidel (+několik volných živností). Pro začátek bych chtěl auta opravovat doma (na zastřešeném dvorku). Jednalo by se převážně o mechanické práce - tedy téměř žádné nebezpečné odpady v podobě olejů atd. Je možné takto podnikat? Dále bych chtěl také vyrábět kovové konstrukce (svařované apod.), taktéž v domácí dílně. Je to možné, nebo musím mít specializovanou provozovnu? Dodám že místo (dům), kde bych chtěl práce provozovat, patří rodičům a je zároveň mé trvalé bydliště.

Děkuji za info

Legálně to nejde - musíš zkolaudovat provozovnu pro tento účel. S tím svařováním je to jednodušší - nikomu o tom neříkej a jsi v pohodě. Legálně potřebuješ dobrozdání od stavebního odboru, který ti ho vydá po vyřízení hygieny, požární ochrany, vyjádření odboru ŽP a kýho výra ještě. Dost záleží na tom odkud jsi. Někde jsou úředníci dost benevolentní, jinde to nemusíš ani zkoušet.