Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolko prac hodin ma mesiac ak robim cez sviatok?

Caute potrebujem vediet ze ked mesiac mal 22 dni pracovnych a jeden z tych 22 dni je sviatok ci sa rata ako pracovny alebo nie, v ten sviatok som robil tak potrebujem kvoli zodinam vediet ci mam pocitat hodiny ako 22*8 ako celkvy pocet hodin toho mesiaca alebo som 8 hodin v pluse dakujem

Nevím, jak na Slovensku, ale v ČR by se svátek měl počítat jako odpracovaný. Pokud zaměstnanec
v den svátku nepracoval, obdrží náhradu mzdy ve výši 100 % průměrného výdělku. A pokud pracuje,
obdrží mzdu + příplatek ve výši nejméně 100 % průměrného výdělku nebo placené náhradní volno.

Kdyby se jako odpracovaný nepočítal, mohl by zaměstnavatel naplánovat směnu na jiný den.

Jiná situace je v případě, že svátek připadne na den souvislého volna v týdnu, jež v případě
nerovnoměrně rozvržené pracovní doby může připadnout na jiné dny než sobota a neděle.
V tom případě nejde o odpracovanou dobu a zaměstnanec neobdrží náhradu mzdy za svátek.