Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výhodný spořicí účet

Dobrý den, mám 100,000 Kč a chtěl bych je nějak uložit, s možností relativně rychlého výběru (do měsíce). Takže asi nějaký klasický spořicí účet. Máte prosím někdo přehled, která banka aktuálně nabízí nejlepší podmínky? Klidně i v rámci nějaké akce třeba jen na půl roku.
Ideálně aby to vůbec nebylo spojené s nutností zřizovat běžný účet u té banky. A když už, tak aby ten účet byl zdarma - zřízení, provoz, zrušení. A bez nutnosti nějakých ptákovin typu "posílejte měsíčně aspoň 10000".
Děkuji za radu! Momentálně katruju nabídky na internetu ale je toho nějak moc....

Otázkou je, zda ti to stojí za to. Ze 100 000 dostaneš při 2% ročním úrok 2000 a od toho si ještě odečti (tuším) 15%, kterou ti strhnou jako zdanění. Takže za půl roku budeš mít navíc nějakých 850 Kč.
AirBank nabízí nějaké lepší úročení do výše 100 000 v případě, že provedeš 5 plateb kartou měsíčně. Účet založíš online.

Jsem turista po bankách, hodně mě to baví. Praxe prakticky u všech je taková, že spustí akci s výhodným úročením,
no a dost brzy oznámí, že jako soráč, vlivem krajně nepříznivé situace na trhu jsou nuceni přistoupit ke snížení atd.
Co se týče spořících účtů, není nic jednoduššího než najít si srovnávač a mrknout se na stránky jednotlivých bank.

No ale vlastně píšu, protože stále trvá akce Monety, kde si založíte běžný účet Tom s kartou, stačí v dalším měsíci 5x zaplatit jejich kartou
a za další měsíc vám přistane na účtě litr. Vyzkoušeno, v srpnu založeno 200 Kč, v září koupeno během 2 dní v 5 různých obchodech
po jedné housce, v říjnu na účtě +1000 Kč.

Mám tak porůznu účty, všude dobře nebo celkem dobře, ovšem nemám moc rád ING, naprosto však nemůžu přijít na jméno Komerční bance,
tam už nikdy ani halíř i kdyby nabízeli 20% úroků, tak mě svého času nakrkli. Jdu-li kolem jejich pobočky, odplivnout si nezapomenu.

Možná na první pohled paradoxně je pro mně jasně best spořícím účtem běžný účet mBank.
Je tam špica možnost zvolit si procenta nebo fixní částku za jakýkoli pohyb dolů z účtu, jasně na sólo účet u mBank.
Můj případ: zvolil jsem fixně 50 Kč "odklonit" na mSpoření, takže koupím si rohlík za 2 Kč, zaplatím kartou a 50 Kč je pryč,
Zaplatím kartou u pumpy 1500 a 50 je pryč, stáhnou mi inkaso, 50 pryč, pošlu někomu přes banking 100 a 50 je... atd.
Ty odkloněné peníze nemám, takže mi nechybí, za necelého 2.5 roku jsem tam měl asi 86 000, very good surprise,
samozřejmě kdykoliv je naškudlená částka k mání.

A když už békám, tak jasně nejlepší běžný účet má Hello Bank, přetransformovaný Cetelem, úročení 0.6 % do 100 000 Kč
bez jaýchkoli podmínek.

Na běžném účtě má být stav jen těsně nad nulou *). Není problém ani u Hellobanky ze spořicího na 1,5% na něj kdykoliv libovolnou částku převést, otázka okamžiku.

*) pokud tedy používáš kreditku a ne debetku.

Ta možnost strhávání nějaké částky jinam… jakým úrokem to tam úročí? Osobně mi to připadá jako berlička "pro nesvéprávné" (nebrat osobně!), kteří nejsou schopni sami pohyb svých peněz ukočírovat. Takových lidí znám spoustu - a je jich bohužel asi většina. Po výplatě hujají, akcičky, čochy - a dva dny před výpatou hlady ožírají kyt z oken (kytová polífka).

Mi to naprosto, ale naprosto vyhovuje a jak ještě... Otázka každého priorit.
Jakým úrokem neúrokem to tam zhodnocují, to se dá zjistit dostatečně rychle, mno.
Tak nějak si nemyslím, že na běžném účtě musí být nutně téměř nula.
Osobně když chci téměř nulu na dejme tomu 14 dní, tak převedu na spořící.
Mám-li potřebu manipulovat, převedu na běžný.

Já jsem maximalista ;-)

Škoda každé koruny, která se každý den neúročí maximálně možným úrokem. Na začátku měsíce převedu na BÚ částku, abych zaplatil OSSZ, VZP, penzijko a kreditku. Pak do 10. dne se sejde SIPO, FA za internet a telefon, tak tam zase něco převedu a zaplatím. Pokud peníze na běžný účet dojdou, převádím je hned jinam.

Účtů máme spousty v různých bankách (všude zadarmo), v případě nějakých změn v úrokových sazbách operativně převádíme. Na těch právě nepoužívaných máme zpravidla kolem stovky.

Ale jak píšeš - a já také - je to věc priorit každého soudruha, že :-) A je rozdíl, zda má člověk k dispozici 20 tisíc (to skoro nemá smysl zhodnocení řešit), 300 tisíc nebo třeba 5 mega.

----
Air Bank má běžný účet úročený 1%, pokud v předchozím měsíci provedeš pět plateb jejich debetkou. Když byly mizerné úroky a navíc vklady limitované, také jsem to tam měl (5x rohlík v místní samošce). Dnes jsou možnosti úročení lepší jinde, takže tam mám tak tu stovku.

Spořící účty jsou bída, banky obešly povinnost dopředu informovat o výši úroku tím, že mají nízký úrok kolem 0.2-0.7% . + Bonusový úrok, na které se povinnost nevztahuje, Samozřejmě se chlubí součtem. Asi Equa bank...
Další věc, že vrchní finanční šmejd čnb nastavil limit 2% na spoření (nebo nějak tak, že 2% jsou maximum něčeho), takže zřídka dávají banky nad 2%.

Momentálně vím o Creditas, že se chlubí 1.8%, Moneta 1.2%.

Ale kecy v reklamě a realita je něco jiného. Buď to není aktuální nebo tam jsou podmínky (více či méně nesmyslné). Ano, inflace je kolem 3%, takže i to bídné procento "ji mírně zpomalí" (vyjádření na úrovni Zemana). Ale O.5% je jak plivnutí.

S FIO bych chodil kanálama 0.45%!

No nevím, ale úrokové pásmo se dá obejít založením účtu u dvou bank s nejlepším úrokem postupně (a i tak, mám pocit, že to není tak, jakmile máš 100001, tak se to celé úročí nížším pásmem, ale jen část nad)