Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Daň za rok 2018

Dobrý večer, měl bych dotaz k daním.
Jsem zaměstnaný cca 200 000 Kč ročně děti nemám ale pronajímám garáž za to je roční příjem 6000 Kč.
Musím podat Daňové přiznání když je roční nájme 6000 Kč.
Cca jsem vydělal za rok 2018 částku 206 000 Kč.
Tak se chci zeptat jak to je zda mám podat daňové přiznání nebo ne.
V těch zákonech, aby se čert vyznal.
Mnohokrát děkuji

§ 38g, odstavec 2:

Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník učinil u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.

Pokud tohle splňuješ, nemusíš. Bude-li nájem 6001 Kč nebo budeš mít v jednom měsíci příjem od více zaměstnavatelů, musíš.

Počítá se do daní i příjem z Dohody o provedení práce, která byla sice na smlouvu, ale je to od Fyzické osoby nepodnikatele. (Staral jsem se mu o domek se zahradou).
Nevím zda to mám také počítat do daní, když to nebylo u podnikatele jen u soukromé osoby.
Ještě jedenou mnohokrát děkuji