Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daň za rok 2018

Dobrý večer, měl bych dotaz k daním.
Jsem zaměstnaný cca 200 000 Kč ročně děti nemám ale pronajímám garáž za to je roční příjem 6000 Kč.
Musím podat Daňové přiznání když je roční nájme 6000 Kč.
Cca jsem vydělal za rok 2018 částku 206 000 Kč.
Tak se chci zeptat jak to je zda mám podat daňové přiznání nebo ne.
V těch zákonech, aby se čert vyznal.
Mnohokrát děkuji

Předmět Autor Datum
https://www.e15.cz/danove-priznani-2018 Nájem 5999 Kč - nemusí nájem 6000 Kč - nemusí nájem 6001 Kč…
L-Core 31.01.2019 20:30
L-Core
Takže když mám roční čistý příjem 200 000 Kč a k tomu za nájem ročně 6000 Kč. Tak podávat daňové při…
Mati 31.01.2019 20:40
Mati
§ 38g, odstavec 2: Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnost…
L-Core 01.02.2019 05:26
L-Core
Počítá se do daní i příjem z Dohody o provedení práce, která byla sice na smlouvu, ale je to od Fyzi…
Mati 02.02.2019 09:11
Mati
To záleží na výši výdělku a zda bylo podepsáno prohlášení k dani.
Wikan 02.02.2019 09:29
Wikan
Prohlášení k dani podepsané nebylo. Výdělek za celí rok 79 650 Kč. Bylo to u soukromé osoby nepodnik…
Mati 02.02.2019 09:32
Mati
Daně by měl odvést už zaměstnavatel. Byl v nějaké měsíci příjem větší než 10 000? Pak by měl odvést…
Wikan 02.02.2019 09:41
Wikan
Ale zaměstnavatel není podnikatel nemá IČO. Je to jen Fyzická osoba. 10 000 Kč to za měsíc nepřesáhl…
Mati 02.02.2019 10:22
Mati
To je jeho problém. Pokud je zaměstnavatel, má z toho i určité povinnosti.
Wikan 02.02.2019 10:25
Wikan
Takže by to měl odvést zaměstnavatel ne já.
Mati 02.02.2019 11:02
Mati
Měl. Ale pokud to neudělal, tak z toho taky budeš mít problémy.
Wikan 02.02.2019 11:03
Wikan
O tomhle si myslím svoje :-) DPP je na max. 300 hodin ročně. Rád bych viděl toho, kdo by za "starost… poslední
L-Core 02.02.2019 12:13
L-Core

§ 38g, odstavec 2:

Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník učinil u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani podle § 38k, a vyjma příjmů od daně osvobozených a příjmů, z nichž je vybírána daň srážkou sazbou daně podle § 36, nemá jiné příjmy podle § 7 až 10 vyšší než 6 000 Kč.

Pokud tohle splňuješ, nemusíš. Bude-li nájem 6001 Kč nebo budeš mít v jednom měsíci příjem od více zaměstnavatelů, musíš.

Počítá se do daní i příjem z Dohody o provedení práce, která byla sice na smlouvu, ale je to od Fyzické osoby nepodnikatele. (Staral jsem se mu o domek se zahradou).
Nevím zda to mám také počítat do daní, když to nebylo u podnikatele jen u soukromé osoby.
Ještě jedenou mnohokrát děkuji

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru