Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavební spoření u raiffky

Dobrý den, najde se prosím někdo kdo by mi poradil? Chci si sjednat stavební spoření u raiffky. Na webu mají stavební spoření s výnosem až 3,6% ročně, tak jsem si ho chtěl založit online a vkládat 1 700 kč měsíčně po dobu 6 let. Při vyplňování údajů šla nastavit cílová částka na max 200 000 s minimálním měsíčním vkladem 600 kč. Při dokončování smlouvy mě tu vyskočila úroková sazba z vkladů 1,5%. Chápu to dobře, že pokud budu měsíčně vkládat 1 700 kč, tak úroková sazba se zvýší? Děkuji :)

Raifhajzlen je to nejhorší ze všech stavebních spoření na českém trhu. Osobní zkušenost - neoprávněná výpověď z jejich strany (bránily se vysokému úroku, když úrok šel dolů) dohnáno až před finančního arbitra (pak to stáhli). Neinformování o dosažení cílové částky (takže přespořeno a pokuta za každou smlouvu 1500 kč). Hrozné a laksní chování takzv. finančního poradce který posr... co mohl a jeho neskutečné výmluvy a dezinformace. Prostě tohle rozhodně nebrat, neříkám, že jinde je to lepší, ale toto mi prostě připomíná šmejdy v kravatě.

Nemám spoření u Raifky ani s ní nemám nic dalšího společného. Ale z mé zkušenosti se v každé společnosti se najde člověk, kterému nezáleží na klientovi, ale pouze na vlastním profitu. Podle toho pak vypadá jeho jednání a informace, které ti poskytuje. A na Raifce pak je, aby s takovým přístupem něco udělala. Ale to bys nesměl psát jen sem, ale kontaktovat Raifku se stížností na konkrétního člověka.

Ahoj Honzo,
Právě že jsem tak učinil, ale na jejich centrále ta telefonistka byla taky tak nějak laxní, asi tím teplem. Ptal jsem se např. jak informují klienty na blížící se cílovou částku - bez reakce a třeba u Lišky informují klienta když se blíží 95% naspořené částky. U Raisfhajzlen stačí přespořit i o stovku a platí se pokuta 1500. Ten človíček co si dává na vizitku finanční poradce mě např. mystifikoval že ta pokuta je od letošního roku nařízením ČNB, což jsem nikde nenašel ale je to v jejich VOP. Pak blábol že nemá tel. na klienty ale stačí přece poslat info na adresu kam chodí jednou ročně výpis. A podle výpisu dopočítat kdy bude přesné dosažení cílové částky trochu oříšek (Strhávají si peníze za odeslání výpisu, přibývá tam úrok a státní podpora).
Je to prostě o lidech a mě připadá že lidi od Raisfhajzlen jsou nějací divní a nebo taky chce rakouská matka banka víc peněz než je zdrávo.
Teť čumím na vizitku toho človíčka a on tam má napsáno dokonce Ředitel agentury ňákej Jarda Prokšů. Brrr... až mě mrazí.