Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber z bankomatu v USA

Dobrý den, jsem na prázdninách v USA a potrebuju si nutně vybrat z ATM. Mám dvě karty(csob a mastercard). Obe dvě karty mi to vždycky zamítne a napíše ze transakce neproběhla. Někdy hází problem v komunikaci, někdy ze to proste odmítl hostitel(banka/atm?). Nemate s tím někdo zkušenosti?

Pokud máš debetní kartu (čerpáš své prostředky z běžného účtu), při zadávání zadej, že je to karta kreditní. *)

Dopadl tak už můj úplně první pokus (metro v NY, kdy jsem nebyl schopen si koupit platební kartou lístek, nakonec jsem do automatu musel narvat dolary). Takto to funguje např. v metru v NY, v Aldi, v řetězci Giant Eagle ("debit" nahradit "credit"). Jinde, kde se karta jen protáhne čtečkou (čte se z té tmavěhnědé pásky na zadní straně), většinou vše projde bez problémů (různé restaurace, Five Guys, Starbucks, Howard-Johnson). Dnes jezdíme s vícero kartami, debetními i kreditními, bereme si i dostatek hotovosti.

Z bankomatu jsem ale peníze nikdy nevybíral (jen jednou v Česku), kartama jen platím.

*) když si následně kontroluji platby v internetovém bankovnictví, je vše OK.