Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber z bankomatu v USA

Dobrý den, jsem na prázdninách v USA a potrebuju si nutně vybrat z ATM. Mám dvě karty(csob a mastercard). Obe dvě karty mi to vždycky zamítne a napíše ze transakce neproběhla. Někdy hází problem v komunikaci, někdy ze to proste odmítl hostitel(banka/atm?). Nemate s tím někdo zkušenosti?

Volal jsem i do banky a tam mi řekli ze problem není na jejich straně, ze to neblokuji. Napad me ze by mohl být problem v tom, ze zde do atm musím kartu vložit a pak ji rychle vyndat. Možná je to dělané na americké karty které staci normálně projet terminálem, ale moje karta je vybavena pouze čipem. Ale kartu mi to nacte, Koukal jsem se tam i na zůstatek a ten mi ukázalo

a nemáš len zasvinený ten čip na karte ? niekedy stačí drobná špinka,odtlačok prsta na čipe alebo iné znečistenie a bankomat alebo terminál takúto kartu zamietne ako neplatnú alebo poškodenú,skús nejakou mäkkou handričkou utrieť čip,ale jemne,aby si ho nepoškriabal.....

Pokud máš debetní kartu (čerpáš své prostředky z běžného účtu), při zadávání zadej, že je to karta kreditní. *)

Dopadl tak už můj úplně první pokus (metro v NY, kdy jsem nebyl schopen si koupit platební kartou lístek, nakonec jsem do automatu musel narvat dolary). Takto to funguje např. v metru v NY, v Aldi, v řetězci Giant Eagle ("debit" nahradit "credit"). Jinde, kde se karta jen protáhne čtečkou (čte se z té tmavěhnědé pásky na zadní straně), většinou vše projde bez problémů (různé restaurace, Five Guys, Starbucks, Howard-Johnson). Dnes jezdíme s vícero kartami, debetními i kreditními, bereme si i dostatek hotovosti.

Z bankomatu jsem ale peníze nikdy nevybíral (jen jednou v Česku), kartama jen platím.

*) když si následně kontroluji platby v internetovém bankovnictví, je vše OK.