Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doplacení hypotéky v době fixace

Dobrý den, mám hypotéku s prémii s fixací na 5 let na byt ve kterém bydlím a druhý byt pronajímám. Nemám ale štěstí na podnájemníky a teď po tom posledním, když jsem viděla, co mi udělal s bytem, jsem se rozhodla byt prodat. Před rokem jsem ale podepsala fixaci na 5 let. Kolik mi to bude stát navíc, kdybych se rozhodla svou hypotéku doplatit? Půjčila jsem si 800 000 Kč a zbývá mi doplatit 600 000 Kč? Děkuji za odpověď Zimmermannová

Obvykle chtějí banky pokutu ve výši ušlých úroků do konce fixační doby. Ale konkrétní údaje jsou ve smlouvě k hypotéce.
U novějších smluv je možné každoročně, vždy v období výročí uzavření smlouvy, "beztrestně" vložit mimořádnou splátku až do výše 25% půjčené částky. Takže využít tohoto a teprve poté doplatit zbytek. A vůbec je nejlepší se o tomto poradit s bankou, u které hypotéku máte.