Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se "pojištění schopnosti splácet"?

Hezký den přeji.. Beru si úvěr ve výši 220.000,- na 9 let s možností mimořádných splátek zdarma..

Mám na Vás otázku, zda má smysl si k úvěru u Monety zřídit i jejich pojištění.. Obsahuje - ztrátu zaměstnání, pracovní neschopnost, invaliditu, úmrtí a tuším i hospitalizaci.. Jde cca o 300,- měsíčně.

Snažím se pochopit podmínky, ale je toho hodně.. a spoustu divných formulek.. takže očekávám, že případné plnění je dosti obtížné, co se splnění jejich podmínek týče.. Na druhou stranu.. 9 let je 9 let a člověk nikdy neví co se může stát.

Jaký na toto pojištění máte názor? Je dobré ho mít?

Děkuji:-)

U nas to bol podraz. Poistenie sa vztahovalo na stratu zamestnania podla isteho paragrafu, ktory bol malo pravdepodobny ako dovod straty zamestnania, a preto bolo cele naprd.
Samozrejme v banke ma na to neupozornili, az moj financny poradca ano.
Zisti radsej viac, ta splatka je podozrivo nizka, takze predpokladam, ze krytie rizika bude tiez nizke.

Právě, že ta ztráta zaměstnání je takové, nevyužitelné.. spíš mi jde o tu invaliditu, nemoc, atp.. tam je ale karenční doba asi 2 měsíce.. takže využitelné by byla asi jen ta možnost, že by se stalo něco, kdy bych byl invalida 3 stupně..

Splátka pojištění je cca 7-9% z celkové splátky úvěru (2700,-) .. takže to pojištění vychází na okolo 250,- (?) .. nevím teď přesně, neboť v rámci 14 dní a mého naléhání a hledání jinde došlo ke snížení úrokové sazby z 12.6% na 6.9% :'D

Podle mně není 220 tisíc částka, co by mohlo člověka zruinovat, to bys mohl v případě nutnosti schrastit od příbuznejch (a za pár let to bude už jen menší a menší částka). Za to pojištění zaplatíš za 9 let přes 32 tisíc, tj. skoro 15%! A to nevím a neuvažuji případné zvýšení platby pojistky třeba o inflaci.
Osobně bych tedy do toho nešel, ale neznám Tvou finanční situaci, takže to finální posouzení rizika je na Tobě...

Není to zanedbatelná částka.. a je pravda, že v případě delší nemoci nebo jiného problémů se splácením, bych měl možnost poprosit příbuzné o pomoc.. V podstatě se ptám jen jestli je tam nějaká opravdu výhoda, kterou třeba nevidím.. Osobní prozatímní postoj je ten, že pojištění nechci..

obvykle je to,ako už bolo spomenuté, podraz,za normálnych okolností pokial prestaneš byť schopný splácať z akýchkolvek dôvodov,automaticky zanikne aj poistenie schopnosti splácať,pokial prídeš o zamestnanie,je rozhodne lepšie požiadať banku o dočasné zastavenie/odloženie splácania úveru,než sa spoliehať na nejaké poistenie........či v konečnom dôsledku bude po Tebe vymáhať dlžnú čiastku banka alebo jej zmluvná poisťovňa je úplne jedno,uhradeniu sa reálne vyhneš jedine úmrtím...