Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doplacení hypotéky

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak je to s doplacením hypotéky? Příklad. půjčím si 1000 000kč na 30 let s fixací na 5 let. Budu splácet třeba 4000 a celkově budu muset zaplatit. 1 440 000kč. Po ukončení fixace budu chtít doplatit hypotéku. Za těch 5 let zaplatím 240 000kč. A ted mám otázku po těch 5 letech budu muset ještě doplatit
1 200 000kč? Nebo se budou nějakým způsobem ty úroky krátit? Díky za odpovědi a omlouvám se nikde jsem to na internetu nedohledal.

Díky moc za odpovědi. Jen stále moc nechápu podle čeho se to dopočítává. Vím, že se na to budu muset zeptat přímo v bance, ale chtěl jsem tomu trochu porozumět. A ještě mě zajímá co si myslíte o pojištění proti neschopnosti splácet? Třeba v tomto článku je v podstatě k ničemu pokud se pojištovna šprajcne. (https://www.mesec.cz/clanky/pojisteni-k-hypotece-maji-hacek-klienti-bank-se-nemohou-branit-kdyz-pojistovna-odmitne-platit/