Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Práce jenom s vystudovanou základkou?

Dobrý den mam problém je mi 18 let vystudovanou základku momentálně na střední v půlce druhého ročníku u nás doma je to strašně složitý kdybych to měl všechno napsat tak jsem tu týden ale zkráceně mamka a její přítel na tom nejsou finančně dobře a já si mam najít brigádu ale já studuji škola od rána až do odpoledne 15:00 poslední autobus co jezdí domů je 18:30 a víkendy nemůžu pracovat protože autobusy nejezdí a my bydlíme 20 km od dostupných brigád v létě by to ještě šlo ale teď v zimě na kole to nejde a dnes oznámil že buď se do března zapojím nebo si sbalím a jdu z baráku, už jsem si zkoušel něco najít ale u nás je brigáda kde se dělá brigádně 6,5 už jsem se ptal jestli to nejde udělat podle mé školy a oni to tak nedělají a jinak už jsou tam jen normální pracovní místa (ne pro brigádníky) poslední dobou o tom musím furt přemýšlet spát nemůžu a určitě nechci se kvůli tomuhle dostat do depresí! Tak mě napadlo když už brigádu nenajdu a fakt budu muset jít z baráku tak rovnou naplno pracovat teď ty dva měsíce využít na nájem pronajmout si byt, zkusit přerušit školu případně si jí pak dodělat už fakt nevím co s tím. Děkuji předem za pomoc a omluvte mé pravopisné a gramatické chyby

Pokud ti nezbude nic jiného a je to tak horké jak říkáš tak dá se uživit i se základkou.
Např: práce řidiče, na to ti stačí ta základka a vyděláš si slušně. Pokud máš řidičák (B), umíš rozumně řídit a bavilo by tě to tak to zkus.
Prošel jsem si něčím podobným, ale to už jsem měl po střední. Nebylo to tak horké, ale mě něco takového je nepříjemné tak jsem to chtěl řešit hned.
Takže jsem si přes UP udělal zadarmo řidičák na C+E + profesák a usedl jsem za volant. Mělo to na začátku tu výhodu, že jsem mohl ihned vypadnout z domu (spíš v autě) a na víkend, když jsem se vrátil domů tak byl klídek a rodiče se na mě vždy těšily.
Vydělal jsem si tak rychle na své bydlení a našel si potom jinou (normální) práci.

vlastním řidičský průkaz sk. B a řídit mě baví ale se sk. B nevím jestli bych se s tím právě dokázal uživit, vím že je u nás třeba PPL ale já se ještě vůbec ne neorientuju na silnicích spíše v obcích bojim se toho že bych zásilku nedokázal dovést tam kam mam ale děkuji asi se na toho řidiče dám

PPL je taky šílenost. To se dá dělat maximálně, když tu lokaci fakt hodně dobře znáš, já to zkoušel dělat, ale byl jsem z úplně jiného kraje tak jsem to neznal. Vydržel jsem týden a konec, odjezdit nějakých 120 zásilek denně je prostě příšernost.
Spíš něco pohodovějšího - dálky. Sedneš, naložíš zadáš do navigace a jedeš třeba 1500km na vykládku. Vyložíš, naložíš a jedeš zase někam dál. Není to práce na dlouho, ale překlenutí toho začátku to stačí.
Nebo pokud máš v okolí nějakou větší firmu tak různí pracovníci ve výrobě atd se dnes taky nemají zas tak špatně. A spousty větších firem má i bydlení pro zaměstnance, ale záleží jak by jsi to dával, být s pár lidma na pokoji, já osobně to rád nemám a raději budu chrápat sám v kabině :)

Nemůžeš hned začínat způsobem,kde není jen potřeba dobrá řidičská praxe a ale i se naučit pracovat s obrovskou finanční odpovědností. U kurýrních služeb je hrozba manka dost vysoká. Ale k tvému problému - musíš začít a to co nejdříve na svém osamostatnění. Jinak to bude čím dál horší. Můžeš si najít práci řidiče,ale zpočátku takovou,kterou lehce zvládneš. Nabídek jsou desítky. Nikdy nebylo jednodušší si najít práci,jako v posledních měsících. Najít levný podnájem a prostě se odhodlat.Někdy může pomoci i dobrá partnerka či jiná známost.

Nezmiňujete se o svém otci → i ten k Vám má vyživovací povinnost až do doby, než se uživíte sám.
Pokud by Vás nemohli živit rodiče, museli by se zapojit i prarodiče. Přítel Vaší matky Vás nemá co
vyhazovat z domova a nemá právo Vám bránit ve vzdělání. Jak se k tomu staví Vaše matka?

Jakou SŠ navštěvujete? Nebyla by možnost přejít na dálkový
nebo večerní obor a k tomu si najít nějakou brigádu?

Navštěvuji SŠ zemědělská akademie obor Automechanik, možnost přejít na dálkový nebo večerní obor co já vím není.

jak se k tomu staví mamka už jsem psal- Mamka je ním úplně zaslepená začala se chovat úplně jinak oba furt žijí v domnění že mam možnost chodit do školy a ještě do práce vymluvit se jim to nedá škola do 15:00 a poslední autobus kterým jezdím 20 km domů jezdí 18:30 a nenašel jsem zatím žádnou brigádu která by byla ochotná si plánovat směny do předu.

O otci se nezmiňuji protože už není mezi námi

Pokud máte vlastní barák nebo byt a nemáš už otce,tak jsi asi nějaký podíl musel zdědit.Takže bys měl naznačit tomu zlému strýčkovi,že Ty jsi doma a je to on,co nemá žádný nárok na bydlení a může letět on.Nebo ať Tě vyplatí podíl na majetku a za obdržených pár milionů nebo stovek tisíc si pořídíš vlastní bydlení.Ty peníze asi nemají,ale alespoň si uvědomí,že nikoho z baráku vyhazovat nemůžou teď ani v budoucnu.A po dobu studií Tě živit musí,nejsi povinný dělat nějaké brigády,to bys měl mít jen na přilepšení ke kapesnému.

Já bych asi zkusil obrátit se na nějaký ouřad (sociálka nebo tak), mohli by ti poradit ve škole.
Nevím, odkud jsi, například tady údajně sídlí nějaký Bohu milý spolek co by ho podobné případy mohly zajímat:
https://goo.gl/maps/FohxYanuLYs
Případně napiš dotaz vedle do právní poradny jak je to s vyživovací povinností rodičů k potomkům co se připravují studiem nebo v učení na budoucí povolání.

BTW: Lidem co chodí na střední školu, aby se tam učili se neříká "chodiči" ale "studenti!". Máte s tím tady někdo nějaký problém?
:-D:-D:-D:beer:

Ani plnoletost nedává tvé matce tě vyhodit z domu. A ten její šamstr do toho nemá už vůbec co mluvit. Pokud by to udělal, policajti budou stát za tebou.
Tvoje matka má k tobě vyživovací povinnost, laicky řečeno, dokud chodíš do školy. Brigádu si najít můžeš, ale ne za každou cenu, zvláště pod pohrůžkou vyhazovu z domu. Už tohle je trestný čin vyhrožování.