Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Práce jenom s vystudovanou základkou?

Dobrý den mam problém je mi 18 let vystudovanou základku momentálně na střední v půlce druhého ročníku u nás doma je to strašně složitý kdybych to měl všechno napsat tak jsem tu týden ale zkráceně mamka a její přítel na tom nejsou finančně dobře a já si mam najít brigádu ale já studuji škola od rána až do odpoledne 15:00 poslední autobus co jezdí domů je 18:30 a víkendy nemůžu pracovat protože autobusy nejezdí a my bydlíme 20 km od dostupných brigád v létě by to ještě šlo ale teď v zimě na kole to nejde a dnes oznámil že buď se do března zapojím nebo si sbalím a jdu z baráku, už jsem si zkoušel něco najít ale u nás je brigáda kde se dělá brigádně 6,5 už jsem se ptal jestli to nejde udělat podle mé školy a oni to tak nedělají a jinak už jsou tam jen normální pracovní místa (ne pro brigádníky) poslední dobou o tom musím furt přemýšlet spát nemůžu a určitě nechci se kvůli tomuhle dostat do depresí! Tak mě napadlo když už brigádu nenajdu a fakt budu muset jít z baráku tak rovnou naplno pracovat teď ty dva měsíce využít na nájem pronajmout si byt, zkusit přerušit školu případně si jí pak dodělat už fakt nevím co s tím. Děkuji předem za pomoc a omluvte mé pravopisné a gramatické chyby

Nezmiňujete se o svém otci → i ten k Vám má vyživovací povinnost až do doby, než se uživíte sám.
Pokud by Vás nemohli živit rodiče, museli by se zapojit i prarodiče. Přítel Vaší matky Vás nemá co
vyhazovat z domova a nemá právo Vám bránit ve vzdělání. Jak se k tomu staví Vaše matka?

Jakou SŠ navštěvujete? Nebyla by možnost přejít na dálkový
nebo večerní obor a k tomu si najít nějakou brigádu?

Navštěvuji SŠ zemědělská akademie obor Automechanik, možnost přejít na dálkový nebo večerní obor co já vím není.

jak se k tomu staví mamka už jsem psal- Mamka je ním úplně zaslepená začala se chovat úplně jinak oba furt žijí v domnění že mam možnost chodit do školy a ještě do práce vymluvit se jim to nedá škola do 15:00 a poslední autobus kterým jezdím 20 km domů jezdí 18:30 a nenašel jsem zatím žádnou brigádu která by byla ochotná si plánovat směny do předu.

O otci se nezmiňuji protože už není mezi námi

Pokud máte vlastní barák nebo byt a nemáš už otce,tak jsi asi nějaký podíl musel zdědit.Takže bys měl naznačit tomu zlému strýčkovi,že Ty jsi doma a je to on,co nemá žádný nárok na bydlení a může letět on.Nebo ať Tě vyplatí podíl na majetku a za obdržených pár milionů nebo stovek tisíc si pořídíš vlastní bydlení.Ty peníze asi nemají,ale alespoň si uvědomí,že nikoho z baráku vyhazovat nemůžou teď ani v budoucnu.A po dobu studií Tě živit musí,nejsi povinný dělat nějaké brigády,to bys měl mít jen na přilepšení ke kapesnému.