Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Registr dlužníku

Přeji krásný den.

Jdu sem za Vámi s jednim dotazem. Když jsem byla s manželem tak jsme si brali hypotéku na opravu domečku, poté jsme se rozešli a zbylo to na mě s tím, že mi bude posílat, jenže někdy posílal pozdě někdy i neposlal a tím jsem se dostala do registru dlužníku. Splatilo se to potom celé najednou 30.6.2016, jenže jsem v registru, bývalý manžel ze z toho vymazal že chce hypotéku ale nevzal si jí, ale to je jedno. Toto není jediné co tam mám, mám tu další od komerční banky, jelikož mi to blbě vycházelo a 3 splátky jsem splatila pozdě, to už je též splaceno, to se splatilo roku 31.1.2014. Je tu ještě moneta bank o které jsem opravdu nevěděla, tam jsem vše splácela, jelikož bývalý manžel pracuje v anglii, tak chtěl založit nějaký účet, a pak za rok přišli s dlužnou částkou, ta částa není vysoká ale je. :-( Též splaceno, roku 2013 31.12. Toto všechno je bakovní, poté je tu ještě nebankovní od Home Credit, to momentálně splácím, mělo by být splaceno dne 15.08:2018 - tohle byla moje největší volovina, úroky poalu velká jak celá půjčka. :-( A u tohoto jsem se sem dostala z důvodu, že mám nastavenou splátku přesně před výplatou, tudíž to vyjde vždycky takto blbě že to jentak nejde splatit. :-( je toho celkem hafo, ale mám dvě děti, potřebujeme více prostoru, manžel mi nechal rozestavěný barák, kde jsou vnitřky udělané pouze 2+1, ale na matku s dvěmi děti v pubertě je to náročné :-D. Tak jsem se rozhodla že bych to chtěla pročistit, tedy jestli to půjde. A to je ten dotaz ode mne na vás. Za jak dlouho přijde ke smazání z registru? Nebo musím nějak zažádat? Teď už přeci jenom uběhla nějaká doba, v práci jsem od té doby dostala slušně přidáno že bych to vše zvládla. :-) Předem Vám děkuji za odpověď.

Kdybyste to nepsala do 1 odstavce, možná by se v tom dalo i vyznat.
No nic: jde o to, co je to za registr. Pokud jde o oblíbený Solus, tak z toho je výmaz po 3 letech po splacení posledního závazku (k čemuž, jak jsem pochopil, u vás ještě nedošlo).

Já se moc omlouvám, že jsem to napsal tak chaoticky, tak tedy... :-D

Měli jsme hypotéku u komerční banky, která je splacena, ale jsem tam zapsaná z důvodu pozdního splácení. Splaceno: 30.6.2016
Další je to samé i komerční banky, kde jsme si půjčili 180tis, to je splaceno, ale bohužel též pozdní splácení, takže to též. Splaceno: 31.1.2014
Další bankovní je moneta, o ní jsem opravdu neveděla dokud jsem si nezaplatila ten výpis na kolikmam.cz. Takže to též. :-D. Splaceno: 31.12.2013
Poté jsou nebakovní u Home Creditu - největší hloupost, to pořád splácím bude splacena v Srpnu roku 2018.

Takže o tomto Vím, že jsem zapsaná v registru. No nevím právě co je to za registr, pokud se neptáte na to, že to je CBCB. :-D

o výmaz z registra dlžníkov nieje možné oficiálne požiadať,takáto žiadosť zo strany dlžníka nieje nijako akceptovaná,výnimka je len v prípade že je tam niekto dokázatelne zapísaný omylom,a vtedy ten výmaz ide na základe právoplatného súdneho rozhodnutia,za normálnych okolností k výmazu môže dať pokyn jedine tá inštitúcia,ktorá tam dlžníka dala zapísať a k výmazu dôjde iba vtedy,pokial nemá počas celej doby od posledného splatenia všetkých pohladávok žiadne iné podlžnosti a ani mu nevzniknú nové,do úvahy sa berú akékolvek ďalšie podlžnosti,napr. dlh na povinnoých platbách do sociálnej a zdravotnej poisťovne etc,pokial vznikne nedoplatok alebo iná podlžnosť,zápis v registri sa automaticky predlžuje o ďalších 3-5 rokov podla typu registra dlžníkov a to až dovtedy,kým dlžník nepreukáže kompletnú "bezúhonosť" počas celej tej 3-5 ročnej lehoty zápisu....