Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Registr dlužníku

Přeji krásný den.

Jdu sem za Vámi s jednim dotazem. Když jsem byla s manželem tak jsme si brali hypotéku na opravu domečku, poté jsme se rozešli a zbylo to na mě s tím, že mi bude posílat, jenže někdy posílal pozdě někdy i neposlal a tím jsem se dostala do registru dlužníku. Splatilo se to potom celé najednou 30.6.2016, jenže jsem v registru, bývalý manžel ze z toho vymazal že chce hypotéku ale nevzal si jí, ale to je jedno. Toto není jediné co tam mám, mám tu další od komerční banky, jelikož mi to blbě vycházelo a 3 splátky jsem splatila pozdě, to už je též splaceno, to se splatilo roku 31.1.2014. Je tu ještě moneta bank o které jsem opravdu nevěděla, tam jsem vše splácela, jelikož bývalý manžel pracuje v anglii, tak chtěl založit nějaký účet, a pak za rok přišli s dlužnou částkou, ta částa není vysoká ale je. :-( Též splaceno, roku 2013 31.12. Toto všechno je bakovní, poté je tu ještě nebankovní od Home Credit, to momentálně splácím, mělo by být splaceno dne 15.08:2018 - tohle byla moje největší volovina, úroky poalu velká jak celá půjčka. :-( A u tohoto jsem se sem dostala z důvodu, že mám nastavenou splátku přesně před výplatou, tudíž to vyjde vždycky takto blbě že to jentak nejde splatit. :-( je toho celkem hafo, ale mám dvě děti, potřebujeme více prostoru, manžel mi nechal rozestavěný barák, kde jsou vnitřky udělané pouze 2+1, ale na matku s dvěmi děti v pubertě je to náročné :-D. Tak jsem se rozhodla že bych to chtěla pročistit, tedy jestli to půjde. A to je ten dotaz ode mne na vás. Za jak dlouho přijde ke smazání z registru? Nebo musím nějak zažádat? Teď už přeci jenom uběhla nějaká doba, v práci jsem od té doby dostala slušně přidáno že bych to vše zvládla. :-) Předem Vám děkuji za odpověď.

Kdybyste to nepsala do 1 odstavce, možná by se v tom dalo i vyznat.
No nic: jde o to, co je to za registr. Pokud jde o oblíbený Solus, tak z toho je výmaz po 3 letech po splacení posledního závazku (k čemuž, jak jsem pochopil, u vás ještě nedošlo).

Já se moc omlouvám, že jsem to napsal tak chaoticky, tak tedy... :-D

Měli jsme hypotéku u komerční banky, která je splacena, ale jsem tam zapsaná z důvodu pozdního splácení. Splaceno: 30.6.2016
Další je to samé i komerční banky, kde jsme si půjčili 180tis, to je splaceno, ale bohužel též pozdní splácení, takže to též. Splaceno: 31.1.2014
Další bankovní je moneta, o ní jsem opravdu neveděla dokud jsem si nezaplatila ten výpis na kolikmam.cz. Takže to též. :-D. Splaceno: 31.12.2013
Poté jsou nebakovní u Home Creditu - největší hloupost, to pořád splácím bude splacena v Srpnu roku 2018.

Takže o tomto Vím, že jsem zapsaná v registru. No nevím právě co je to za registr, pokud se neptáte na to, že to je CBCB. :-D

Následující nebrat osobně, ale obecně

Ať se to dlužníkům líbí nebo ne, měli by pochopit, že ty registry jsou služba věřitelům. Aby nenaletěli, aby o své peníze nepřišli. A je úplně jedno, z jakého důvodu se do registru člověk dostal; někoho jakožto potenciálního člověka, který by peníze půjčil, to vůbec nemusí zajímat. Jeho zajímá jen to, zda je ten člověk spolehlivý nebo rizikový. Takže je jen správné, že "nechat se snadno vymazat" není možné. Takový registr by neměl smysl a nikdo by si jej neplatil.

o výmaz z registra dlžníkov nieje možné oficiálne požiadať,takáto žiadosť zo strany dlžníka nieje nijako akceptovaná,výnimka je len v prípade že je tam niekto dokázatelne zapísaný omylom,a vtedy ten výmaz ide na základe právoplatného súdneho rozhodnutia,za normálnych okolností k výmazu môže dať pokyn jedine tá inštitúcia,ktorá tam dlžníka dala zapísať a k výmazu dôjde iba vtedy,pokial nemá počas celej doby od posledného splatenia všetkých pohladávok žiadne iné podlžnosti a ani mu nevzniknú nové,do úvahy sa berú akékolvek ďalšie podlžnosti,napr. dlh na povinnoých platbách do sociálnej a zdravotnej poisťovne etc,pokial vznikne nedoplatok alebo iná podlžnosť,zápis v registri sa automaticky predlžuje o ďalších 3-5 rokov podla typu registra dlžníkov a to až dovtedy,kým dlžník nepreukáže kompletnú "bezúhonosť" počas celej tej 3-5 ročnej lehoty zápisu....