Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sleva na dani - student

Dobrý večer,

potřebovala bych se nutně poradit co dále. Dcera studovala VOŠ, první ročník zvládla. Druhák ,,už bohužel ne,, a zfalšovala potvrzení o studiu a dělala, že chodí do školy, aby bylo doma vše ok. Přitom byla hlášena na ÚP. Já si toho bohužel nevšimla, že to udělala falešně a v práci předala. Ohledně úlevy na dani.

Dnes to prasklo, jsem z toho velmi špatná.

Má otázka:1) budu vracet nějakou částku z daní? 2) hrozí z toho něco dceři?

Všem moc děkuji...

Petra P.

1) Ne. Případný přeplatek daně z příjmu vrací FÚ.
U Vás půjde o doplacení dlužné daně z příjmu za dobu, kdy už Vaše dcera nebyla nezaopatřeným dítětem.
Neodhadnu, jestli FÚ vyměří i pokutu.

2)
Co míníte zfalšováním potvrzení o studiu? Zfalšovala dcera razítko školy a něčí podpis?
(Málo informací k posouzení situace.)