Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RM-SYSTÉM - co s neobchodovatelnými akciemi?

Nedávno mne napadlo nechat si udělat výpis z RM-SYSTÉMU, jestli tam ještě nějaké akcie mám. A pár mi jich tam ještě zbylo, prý vesměs neobchodovatelné. Zkusím kontaktovat firmy co ty akcie vydaly, jestli ještě existují.

Ale zkusím to i tady: Je nějaká univerzální rada, jak se zbavit akcií z kupónové privatizace co asi nemají a už asi ani nebudou mít žádnou hodnotu? Vzpomínám si, že na Slovensku svého času ta firma co takové akcie spravovala chtěla majitele akcií zkásnout za správu těch akcií. Tak aby to nenastalo i tady.

Se divím, že se lidi toho dávno nezbavili (nejlépe brzo poté, co akcie získali), pokud se akciemi nechtěli zabývat a viděli v tom jen jednorázovou možnost výdělku. Tehdy se dalo skoro všechno dobře prodat; pokud člověk nebyl trouba a nedal to do "jistoty desetinásobku" a podobných, za kupónovku mohl naprosto běžně utržit desítky tisíc Kč. A pokud posbíral kupónovky od příbuzenstva, které se do toho odmítalo zapojit, zisk z dvou vln bylo iks-set tisíc…