Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pôžička od nebankovky

Dobrý deň, vopred píšem, nechcem aby ste ma odsudzovali alebo niečo podobné, mám úver vo výške 10 000€ v slovenskej sporiteľni no posledné mesiace sa vyskytli v rodine dosť veľké problémy a snažil som sa pomôcť a financie nevychádzali ako mali a zameškal som poslednú splátku úveru v banke povedali že odklad je možný až další mesiac ak tak ale už mi z banky vyvolávajú a že míám skúsiť nejakú malú pôžičku od nebankovky aby som pokryl tú strátu ale neviem vôbec akú nebankovku skúsiť, stačí mi 300€ aby som to všetko pokryl ale nevyznám sa v tom vôbec.

Z důvodu napadení tématu reklamními agenty zamykám. (Kurt)

Rozhodně bych nezkoušel žádnou nebankovní půjčku. Snažil bych se dohodnout v bance, kde mi úvěr běží a to i za cenu nějakého penále nebo mimořádné pokuty. Určitě tě to vyjde levněji...

Pokud jsi si jistý, že těch 300€ budeš schopen vrátit např. z příští výplaty, tak bych se zkusil poptat kamarádů...

To je od tvé banky vcelku podpásovka, když tě sami ženou do dluhové spirály - nemáš na splátku, půjč si na ni jinde! Určitě bych to šel řešit do spořitelny, že ten to měsíc máš problém se splácením a chceš to řešit, ale s tvou bankou! Třeba za cenu snižení splátek a navýšení doby splácení. A na toho bankovního "poradce", co ti navrhoval nebankovní půjčku, bych si asi posvítil u jeho nadřízenýho. Tohle není férový jednání banky.

Tazko radit v takej situacii ale uver by sa mohol dat aj zmenit na iny uver trebars s nizsimi splatkami a dlhsie trvajuci (zmena zmluvy), apod, ak banka je slusna a pracovnik neni hajzel (ale mozu tam byt potom vyssie uroky apod), alebo tam proste chod a skus sa popytat ci ti na ucte nenastavia povolene precerpanie tych par stovak, apod. Rieseni moze byt plno, len tam treba ist do tej banky a popytat sa a necakat ze ti zavola nejaky blb.
Pripadne urcite vedia urobit aj odklad, ked tam pojdes a slusne sa popytas.