Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě bytového domu

Přeji všem krásný den. :)

Už nějakou dobu si říkáme, že bychom začli podnikat, konkrétně podnikat v nemovitostech. Jako na první kroky bychom si vzali úvěr od banky, abychom mohli začít. Naše první plány jsou odkoupit starý bytový dům v žádané lokalitě, dům zrekonstruovat a byty prodat. Jeden takový dům jsme našli, tedy ne jeden, ale více. Ale tento nám přišel nejvíce zajímavý na zajímavým místě.
Dům není k prodeji, pouze bychom tam zaslali dopis o to, zda by dům nechtěl pan majitel prodat. Dům se nachází v lokalitě Beroun-Město, ulice Plzeňská 125. Vnitřek typujeme na 3 byty, dva byty o velikosti 1+1 a jeden byt o velikosti 4+1. V přízemí je průjezd na dvůr a komerční prostory. Plocha komerčních prostorů je dle KN 100m2.
Dům bychom celý zrekonstruovali, dali do pořádku na dvorku menší parkoviště pro ty, co by zde byt měli. Z komerčního prostoru bychom chtěli udělat slušně vypadající restauraci a měsíční nájem by byl 25 000Kč, tuto částku jsem získal z toho, že jsem se podíval na tu lokalitu a co se pronajímá za komerční prostory, a vyjde to na 250Kč/měsíc. Ceny bytů jsme též takto vyhledali, koukali jsme jaké byty se prodávají a udělali z toho takový průměr, který vyšel: 1+1 vyjde na 1,4mil, 4+1 vyjde na 3,5mil. Dům je na velmi dobrém místě, 50m od domu je obchod Billa, za domem je kopcovitý park kde jsou ti medvědi. Tudíž je pěkný výhled ze zadní strany domu. Na koupi i rekonstrukci bychom si vzali úvěr jak výše zmiňuji. Poté jak by se to opravila hned by se byty prodali a kom. prostor pronajmul. Hypotéku bychom poté zaplatili celou. Z prodeje bytu vyjde částka 6,3milionu a měsíční příjem z pronájmu 25 tisíc.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny