Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odebrani invalidniho duchodu

dobry den. byl mi navyšen inv. duchod z 1. stupně na 3. stupeň. pote jsem se ocitl opět v psychiatricke nemocnici. kde jsem doted. když teď podepíšu revers, neseberou mi duchod? nebudou to brát tak, že odmitam lečbu a seberou mi ho? diky za odpověď.

pardon. az jako druhou vec jsem pouzil hledani a mel jsem to udelat jako prvni. zjistil jsem ze uz jsem se na to ptal. podle vas mi ho seberou ale ja volal na OSSZ a rekli mi ze reverz na to nema zadny vliv. a bavil jsem se i s osetrovatelem a logicky mi nemoc zustane naporad takze bych duchod mel mit porad ne? nebo jak to je. mam po elektrolečbě a trochu mam pochroumanou paměť a mysl. dik.

Jinak řečeno - oč ti jde víc? Chceš ze zařízení vypadnout, nebo přijít o důchod? Máš to písemně od toho úředníka z OSSZ, že po podepsání reversu o důchod nepřijdeš? Použij hlavu - podepíšeš revers, ze zařízení se dostaneš a po čase půjdeš před posudkovou komisi. Tam oprávněně řeknou - Odmítá se léčit, proto podepsal revers, vezmeme mu současný stupen invalidity a dáme mu nižší. Co při posudkové řekneš? Ale mi bylo řečeno, že o invaliditu nepřijdu, když revers podepíšu ... . A oni na to - A kdopak vám takovou hloupost řekl? Znáte jeho jméno? A můžete to dokázat, že vám to řekl? Odpovíš si snad sám, ne? 8-)

mate svatou pravdu. je to logicke. revers je odmitnuti lečby. na druhou stranu, nemoc budu mit stále. nevim. zkusim tam zajit osobně a budu to chtit pisemně. zeptam se jich osobně a budu klidnějši. pak dam vědět. aktualně jsem na psychině zbyva mi asi 8 tydnu.

Úřednice z ČSSZ Vám může odpovědět pouze na otázku, jestli Vám ČSSZ
odebere důchod, pokud podepíšete revers. Odpověď zněla ne.
Tomu můžete věřit, přestože to nemáte písemně. Invalidní důchod se nepřiznává
ani neodebírá podle toho, jestli příjemce důchodu někde podepíše revers.

Ovšem posouzení stupně invalidity je jiná otázka. Stupeň invalidity posuzuje
lékařská posudková komise, která bude při posuzování vycházet z lékařských zpráv.
Pokud posudková komise stupeň invalidity nezmění (nesníží), ID Vám zůstane.
Pokud ale dospěje k tomu, že ztráta pracovní schopnosti u Vás činí méně než např.
30 %, bude Vám ČSSZ muset důchod odebrat.

Na toto Vám ale už nikdo nemůže odpovědět předem, nikdo předem neví,
k jakému závěru posudková komise v budoucnu dojde.

______

Myslím, že byste neměl tolik řešit otázku ID, ale spíše byste se měl snažit zlepšit
svůj zdravotní stav. Ne proto, abyste ID nepotřeboval, ale kvůli kvalitě života.
Čím méně problémů Vám bude nemoc působit, tím lépe se Vám bude žít. A v tomto
ohledu byste podle mne měl důvěřovat lékařům.

Úplně nerozumím tomu, proč automaticky vycházíte z toho, že když vám úřednice něco řekne, tak to platí a že stanovisko jedné úřednice je pro příslušný úřad závazné...
Maximálně se pak dozvíte: "Jo pardon, to byl omyl, to se ta paní spletla. Takže ten invalidní důchod už dostávat nebudete.".