Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vše o DPH

Ahoj,

měl bych pár otázek ohledně základních informací týkajících se DPH atd. Předem děkuji za odpovědi a vysvětlení, poněvadž v tomhle směru jsem úplný retard :-)

Plánuji založit eshop.
Budu neplátce DPH.
Roční obrat bude dejme tomu 500 000 Kč.
Zboží budu pro eshop objednávat z třetích zemí (Thajsko, Čína) a produkty budou potravinové doplňky.
Zboží by jsem chtěl objednávat ve větším, zhruba 1 balík v hodnotě 50 000 Kč včetně dopravy.
Z objednané zásilky zaplatím za dopravu zhruba 3 000 Kč a dále pak i DPH i CLO??? DPH teda 21% z 50 000 = 10 500 a CLO cca 15% = 7 500 ? V součtu teda ze zásilky odečtu 21 000 Kč ? To mi přijde docela dost.
Tudíž mi zbyde zásilka po odečtu dph i cla v čisté hodnotě 29 000 Kč, kterou jsem schopen ztrojnásobit výslednou cenou, která za zboží poputuje k zákazníkovi což = 87 000 Kč.
87 000 Kč tedy bude můj čistý zisk z jedné zásilky (v zásilce je více předmětů).

Teď mi není jasné, z jaké hodnoty budu na konci roku podávat daňové přiznání, jestli z toho čistého zisku za balík 87 000 Kč, nebo z celkového ročního obratu???
MUsím vůbec platit ještě nějakou daň, když už jsem platil daň při dovozu zboží do ČR?
Dále mi není jasné jakou částku musím každý měsíc hradit za sociální a zdravotní pojištění.
Dočetl jsem se ještě o nějakém výdaji z procenta příjmů, paušálem, jestli by to nebylo výhodné. K práci potřebuji pouze pc, telefon, to je vše.

Díky za rady a vysvětlení jako pro malé dítě, Bob

loading...

E-shop, neplátce a prodej potravinových doplňků z Číny/Thajska, to je IMHO hodně tenký led :-)

V prvé řadě bych si ověřil, zda a jaké úřady musí prodej takových výrobků na území ČR schválit a kolik to bude stát. Asi to nefunguje tak, že si necháš z Aliexpresu poslat pytel čaje či namleté paroží či co na sexuální výdrž a tady to budeš moci prodávat bez ničeho.

----
Ohledně daní, odvodů a vůbec všeho kolem, najdi/zaplať si lokálního účetního, který ti postupně vysvětlí, co a jak. Počítej, že x hodin to zabere, když nevíš vůbec nic… Vysvětlení "jak pro malé dítě" je k ničemu.