Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vše o DPH

Ahoj,

měl bych pár otázek ohledně základních informací týkajících se DPH atd. Předem děkuji za odpovědi a vysvětlení, poněvadž v tomhle směru jsem úplný retard :-)

Plánuji založit eshop.
Budu neplátce DPH.
Roční obrat bude dejme tomu 500 000 Kč.
Zboží budu pro eshop objednávat z třetích zemí (Thajsko, Čína) a produkty budou potravinové doplňky.
Zboží by jsem chtěl objednávat ve větším, zhruba 1 balík v hodnotě 50 000 Kč včetně dopravy.
Z objednané zásilky zaplatím za dopravu zhruba 3 000 Kč a dále pak i DPH i CLO??? DPH teda 21% z 50 000 = 10 500 a CLO cca 15% = 7 500 ? V součtu teda ze zásilky odečtu 21 000 Kč ? To mi přijde docela dost.
Tudíž mi zbyde zásilka po odečtu dph i cla v čisté hodnotě 29 000 Kč, kterou jsem schopen ztrojnásobit výslednou cenou, která za zboží poputuje k zákazníkovi což = 87 000 Kč.
87 000 Kč tedy bude můj čistý zisk z jedné zásilky (v zásilce je více předmětů).

Teď mi není jasné, z jaké hodnoty budu na konci roku podávat daňové přiznání, jestli z toho čistého zisku za balík 87 000 Kč, nebo z celkového ročního obratu???
MUsím vůbec platit ještě nějakou daň, když už jsem platil daň při dovozu zboží do ČR?
Dále mi není jasné jakou částku musím každý měsíc hradit za sociální a zdravotní pojištění.
Dočetl jsem se ještě o nějakém výdaji z procenta příjmů, paušálem, jestli by to nebylo výhodné. K práci potřebuji pouze pc, telefon, to je vše.

Díky za rady a vysvětlení jako pro malé dítě, Bob

loading...

Danove priznanie sa robi vsade rovnako.
Prijmy - vydaje, respektive vynosy - naklady (v zavislosti od typu uctovnictva).

Takze kupis tovar za 71k, ten predas za 87k, hruby zisk mas 16k.
Dan budes platit podla toho co ti vyjde z priznania, takze si musis spravit vypocet z prepokladanych prijmov a vydajov a z toho uviis, ci sa ti oplati (resp ci je to mozne) byt pausalistom.
Pokial nie podas klasicke danove priznanie na zaklade, ktoreho ti bud vyjde alebo nevyjde danova povinnost. Na SK sa plati dan z prijmu od X-nasobku minimalnej mzdy (nejakych 3-4k eur tusim), cize ak prekrocim tuto sumu budem zdanovany, ak nie tak dan z prijmu platit nebudem.

Podle mne musíte to, co od částky 50.000 Kč odečítáte, naopak přičíst.
Pořídíte-li zboží za 71.000 Kč a podáte-li je za 87.000 Kč, bude zisk činit
16.000 Kč (od tržby 87.000 Kč musíte odečíst náklady 71.000 Kč).

Neměl byste zapomínat ani na provoz e-shopu a na pořízení komerčního SW.

V prvním roce byste podle mne měl lepší si vše důkladně sledovat
a uchovávat, po skončení roku zjistíte, jestli pro Vás bude výhodnější
uplatňovat náklady paušálem, nebo skutečné náklady.

Zisk je to, co Vám zbyde po odečtení nákladů.
A platit z něj budete daň z příjmu (při dovozu platíte jen DPH).

Sociální a zdravotní pojištění bude záviset na tom, jestli půjde o SVČ hlavní nebo vedlejší.
V případě hlavní byste musel zálohy platit hned od začátku, v případě vedlejší SVČ není nutné
v prvním roce podnikání platit zálohy. Oboje pojištění byste pak zaplatil po skončení roku.
Zálohy na další rok už se stanoví z dosaženého zisku.

Doporučím web JakPodnikat.cz,
kde najdete řadu užitečných informací do začátku podnikání.

E-shop, neplátce a prodej potravinových doplňků z Číny/Thajska, to je IMHO hodně tenký led :-)

V prvé řadě bych si ověřil, zda a jaké úřady musí prodej takových výrobků na území ČR schválit a kolik to bude stát. Asi to nefunguje tak, že si necháš z Aliexpresu poslat pytel čaje či namleté paroží či co na sexuální výdrž a tady to budeš moci prodávat bez ničeho.

----
Ohledně daní, odvodů a vůbec všeho kolem, najdi/zaplať si lokálního účetního, který ti postupně vysvětlí, co a jak. Počítej, že x hodin to zabere, když nevíš vůbec nic… Vysvětlení "jak pro malé dítě" je k ničemu.