Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Invalidní důchod

Dobrý den, nevím kam se obrátit. Jsem student třetího ročníku střední školy. Ročník opakuji protože jsem byl asi půl roku na psychiatrii s depresema a paranoidní schizofrenii... Myslíte si že bych mohl studovat a pobírat invalidní důchod? A myslíte si, že bych ho vůbec dostal? Ve škole mi to totiž vůbec nejde a bojim se, že skončim na ulici. Děkuji

No když se může u inv. důchodu dělat (makat), tak by mělo určitě jít i studium. Jestli máš na něho nárok posoudí LPK OSSZ - na základě podkladů lékaře - nejlépe specialisty. Kam se obbrátit? No nejdříve to probrat s obvodním lékařem, jestli to má smysl žádat. Jestli nemáš papíry specialisty ze kterých by se čerpalo, pak se nechytáš. 8-)

Jednoznačně - veškeré papíry, týkající se tvého zdr. stavu by měl mít obvodák - at máš psycho problémy, nebo urolog, či jiné. Po dohodě s obvodním si podáš žádost na OSSZ ve svém okresním městě, oni pošlou papíry vyžadované zákonem tomu obvodákovi a ten je vyplní na základě podkladů co má a vrátí OSSZ. A nakonec posudkář LPK OSSZ rozhodne o stupni postižení, kdy můžeš být zařazen do jednoho ze tří stupňů invalidity a podle toho budeš případně pobírat důchod. 8-)

Tato otázka podle mne nespadá pod ekonomickou poradnu, částečně snad pod
právní (lze pobírat invalidní důchod a přitom navštěvovat SŠ), nebo pod Život.net.

Posudkoví lékaři sem – pokud vím – nechodí a stupeň ztráty pracovní
schopnosti by přes internet stejně nebyli schopni posoudit.
______

Jestli Vám nejde škola, bylo by možná dobré zkusit
přejít na jiný obor nebo zvolit jiný (lehčí) typ školy.

To, že Vám nejde škola, může, ale nemusí souviset se zdravotním stavem.
V tomto by Vám mohla poradit pedagogicko psychologická poradna, případně
poradna pro volbu povolání při úřadu práce.