Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Invalidní důchod

Dobrý den, nevím kam se obrátit. Jsem student třetího ročníku střední školy. Ročník opakuji protože jsem byl asi půl roku na psychiatrii s depresema a paranoidní schizofrenii... Myslíte si že bych mohl studovat a pobírat invalidní důchod? A myslíte si, že bych ho vůbec dostal? Ve škole mi to totiž vůbec nejde a bojim se, že skončim na ulici. Děkuji

No když se může u inv. důchodu dělat (makat), tak by mělo určitě jít i studium. Jestli máš na něho nárok posoudí LPK OSSZ - na základě podkladů lékaře - nejlépe specialisty. Kam se obbrátit? No nejdříve to probrat s obvodním lékařem, jestli to má smysl žádat. Jestli nemáš papíry specialisty ze kterých by se čerpalo, pak se nechytáš. 8-)

Jednoznačně - veškeré papíry, týkající se tvého zdr. stavu by měl mít obvodák - at máš psycho problémy, nebo urolog, či jiné. Po dohodě s obvodním si podáš žádost na OSSZ ve svém okresním městě, oni pošlou papíry vyžadované zákonem tomu obvodákovi a ten je vyplní na základě podkladů co má a vrátí OSSZ. A nakonec posudkář LPK OSSZ rozhodne o stupni postižení, kdy můžeš být zařazen do jednoho ze tří stupňů invalidity a podle toho budeš případně pobírat důchod. 8-)