Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kopírování OP u Fio

Pěkný večer,

snažím se přejít od mBank k bezpoplatkové bance, protože mě štve jejich současný požadavek zaplatit kartou aspoň 1500 Kč, jinak seberou 29 Kč poplatek za kartu. Mně prostě nevyhovuje platit kartou, důvodů mám víc.

Vyselektovala jsem si z nabídek Fio banku, ale ouha! Bez okopírování mé občanky mi účet odmítli založit. Já nechci, aby se někde válela kopie mého OP a neubráním se pocitu, že v dnešní době je dost vykuků, kteří ji mohou zneužít u společností, kterým se neekluje zne/využití kopie OP (i v bance pracují jenom lidi).

Jsem paranoidní nebo i někomu jinému je to tolik proti srsti?

Zde píší, že "Bankám stačí, když klienta identifikují":
Tak proč kruci na tom Fio trvá?

Potom jsem ještě zauvažovala o Equabank (kde jsem se na jedné pobočce setkala s tak agresívní snahou, abych účet u nich založila, že jsem prchla) a o Airbank (ta jejich reklama je v TV co chvíli a taky musí něco stát, navíc ten jejichˇ"šanon" u malého tarifu má být zdarma jen do konce příštího roku).

Je mi rady a pomoci :-)?

Musíte si uvědomit, že zanedlouho nebude kam utíkat pro 29,-Kč za měsíc.

M-Banka, Fio Banka je vlastně Oligopol. Jedině si škrtnete s vašimi požadavky v privátním bankovnictví, jinak nikoho nezajímáte. Dej občanku nebo táhni k čertu. Podepiš, nebo táhni k čertu.

Fio banka je šíleně pomalá. Je tam všechno pro retailového zákazníka zadarmo, ale podle toho ty služby taky stojí za ... jakmile budete potřebovat cokoli nestandartního, dostanete se na celkem velké sumy.

Mbank ráda blokuje peníze při převodu a žádá vysvětlení. Tam je stále ještě KOMUNISMUS.

Výhoda je u Fio spojení na Slovensko. Výhoda je, že neblokují převody hotovosti.

V Rakousku stojí firemní účet u Die Erste asi 880,-Kč měsíčně (vedení účtu, karta píp a intenet-banking) ... tak se připravte, tento mor přijde i sem. Tam si vás pomalu vyslečou do naha a chtějí 2 doklady, ale hlavně PAS.

V Rakousku jsou místa kde NEakceptují od Fio karty vedené na € - VISA CLASSIC PayWave nebo vedené v Kč - Visa Bussines pay Wawe, ale s kartou VISA od MBank se to nestává.

MBank=poplatek a blokace peněz
Fio=pomalá a neakcepatce karet v zahraničí.

ano NEJDOU, někdy tam přijdou z PÁTKU až v ÚTERÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to není následující den!

u Mbank se to nikdy nestalo. Nevím, kde je problém. Trochu mrzí jak vypadá internetové bankovnictví, je to takové jako z roku 1997 a neakceptace karet VISA v Rakousku, otvírací doba pokladny a fronta, poplatek za to, že mi moja uloží peníze...

Fio znám, od roku 1999 ... všem jsem ji doporučoval, ... někteří radši ale oželí poplatek a mají službu za rohem.

Tak to jedině v případě, že byly poslány až někdy pozdě v noci (mimo provozní hodiny banky). V tom případě D+1 nemusí platit a může to přijít až D+2. Ale to platí pro všechny, rozhodně to není specialita Fio banky.
Poplatek za vklad se účtuje jenom u částek do 1000 Kč a takové "drobné" si snad nikdo na účet nevkládá.

hmmm, tak to žijete na nějaké jiné planetě, poplatek za vklad 70,- se účtuje VŽDY, když na můj účet kdokoli jiný než já, vkládá peníze.

Nevím jestli je, nebo není, to ta specialita Fio banky, ale banka pošle peníze i když se posílají odpoledne ve 14:00 D+2, Mbank i když peníze pošlu ve 16, nebo 16:30 možná i 17:00 tak ráno jsou VŽDY u jiné banky. nevím to přesně ale několikrát mě zaujalo, že peníze tam ještě nejsou.

Nechápu proč mě oponujete, když asi vím jak se obě banky chovají. S Fiem mám zkušenosti ještě z doby, kdy jsem sice měl jejich kartu, ale vydanou od ČSOB.

tak to se mě nestalo NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FAKT NIKDY, ABY FIO RANNÍ PENÍZE DORUČILI DO JINÉ BANKY VEČER (odpoledne) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A NEZNÁM NIKOHO TAKOVÉHO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dnes už znám vás, ale se vší úctou tomu NEVĚŘÍM.

Zatímco mnohokrát se mi stalo, že pondělní peníze došli do jiné banky až ve středu, nebo páteční v úterý.

já jsem to myslel jinak, když jsem poslal moju s vkladem na můj úřet do FIO, chtěli po ní 70,-Kč, nevím čemu pane nerozumíte.

Ona nebo já, to je jedno, jsme byli chudší o 70,-Kč. Nechápu proč, mám tam osobní účet, nejsem ČEZ nebo O2.

děkuji za pochopení, já nějak nerozumím totiž tomu, jak a z jakého účtu nebo složenky bych vkládal hotové peníze na ten účet ve FIOBance, to jako, že bych jim je přilepil na sklo na dveře, nebo hodil v obálce do schránky??? Poštovní holubi už tak nejsou v kurzu, apropo s hotovýma penězama se musí osobně na NĚJAKOU PŘEPÁŽKU, ... NE?

možná ne, no ...

Nechápu tvůj ofenzivní tón. O manželce jsi nepsal, pane.

Třeba jde zřídit dispozici s účtem manželce, ve FIO jsem po tom nepátral, od založení účtu jsem tam nebyl.
V ČSOB to tak máme. Nikdy jsem za vklad na účet manželky neplatil.

Složenkou? No existuje Česká pošta, hotové peníze se z ní dají poslat složenkou na libovolný účet.

A nezáleží i na tom do jaké banky to je?
Převod z Fio do ČSOB, peníze jsem poslal v pondělí večer a v úterý dopoledne už byla platba na účtu.
Převod do ČS je také do druhého dne, Jen do Mbank to trvá déle.
Každopádně nepovažuji rychlost převodu peněz za nějak důležitou. Pokud to netrvá déle než 3 dny, tak je to v pořádku.

Problem Martine je, ze blbou zkusenost s FIO mas jen ty.

Ja zacinal u Postovky, pak jsem sel do mBanky a potom do FIO.

Ted mam FIO a AirBank, tak myslim, ze muzu porovnavat a uplne nej je podle me AirBank. Nicmene ani FIO neni vubec spatna banka.

Ty prevody jak pises, mam taky do druheho dne jako ostatni, nechapu, kde je nejaky sotek, ktery si s tebou tak krute zahrava, ale standardni to neni. Zkus se obratit na podporu a vysvetlit jim situaci, aby to proverili, kde muze byt chyba.

Ano, v te podpore je ale hacek, parkrat jsem s FIO neco resil, vzdy uspesne, ale trva to, prave v tomto jednoznacne hodnotim AirBank jako lepsi, odezva je opravdu znacne rychlejsi.

Jinak teda kdyz si vzpomenu na zazitky z Postovky a z mBank, tak zlata FIO, zlata FIO.

-----

Ovsem pozor, FIO ma ZASADNI bezpecnosti problem, ktery si nechteji pripustit a reseni je v nedohlednu, takze v tuto chvili musim jednoznacne rici, ze v neblizsi dobe planuji z FIO udelat virtualni penezenku a nechavat tam jen tolik penez, kolik potrebuji na nakupy.

Je proste zcela mimo dnesni bezpecnostni realitu, aby banka mela web fungujici na obycejnem HTTP protokolu, to je proste na presdrzku. HTTP uz oposti blby web magaziny a vetsi blogy a FIO banka nic. ???
Opravdu to, ze na zabezpeceny protokol HTTPS internetoveho bankovnictvi prechazim z webu FIO z obycejneho HTTP protokolu, to uz je dnes mezi bankama naprosto zoufale a nestandardni chovani.
Banka tak zcela podcenuje moznost, ze MITM prorazi na HTTP a presmeruje IB na falesny web. Za me velkej palec dolu pro FIO.

-----

Jinak teda se chystam zkusit tu novou banku Creditas a jejich sporici ucet za 1,1%. :-) Na rozdil od FIO je web na HTTPS, takze prvni bodik k dobru.

Já mám taky login a rovnou v záložkách,takže se přihlašuji rovnou tak.
Ty asi myslíš přechod z www.fio.cz,tak to ano.
Myslíš,že je to tak velký problém a že o tom banka neví?Já mám sice verifikaci všeho přes potvrzovací SMS na blbý telefon,takže ten mi asi nikdo nehackne,ale je dobré o tom vědět víc.
edit-jinak k těm dalším bankám.Teď jsem si založil účty u Airbank,taky vše zdarma,zabezpečené stránky,úrok 1%,když v měsíci zaplatíš alespoň 5x kartou,jiná podmínka není.

Ano, myslel jsem prechod z www.fio.cz. Chapu, ze mate nastavenou rovnou https do ib, ale jednoduse je to, ze maji bezny web pod nezabezpecenym HTTP a maji tam tlacitko pro prechod do IB, bezpecnostni problem. Je treba se na to divat z toho pohledu, ze to nejsou nejaky noumove ale banka!

Ano, ja AirBank mam a jsem u nich opravdu spokojeny.

děkuji moc za informace. To jsem nevěděl. V pondělí jsem všechno poslal mimo ČR, chci trochu investovat do forexu...

A jinak děkuji i za tip na Creditas, jen doufám, že to není záložna. ČNB a ČSSD nemá rádo nebankoví společnosti.
Celkem po nich šlape. Oni berou klienty velkým bankovním domům, které mají své obrovské náklady a to vede k nelibosti.

Můj známý si žádal o bankovní licenci, neschválili mu jí, že prý takových bank je tady dost. Žádá jinde v EU. Říkal mi zajímavou věc.

Řekl mi, že na velikost ČR a jejího bankovního prostoru, musí každá česká banka (v judisdikci ČR) splnit celkem více povinností než banky v Německu, které pak mají celosvětový dosah. On jako český investor má svou investici v zahraničí ochráněnou, u nás by měl smůlu. Na nás jako na Čechy se nevztahuje dohoda o ochraně našich investic do našeho ČESKÉHO STÁTU.

Creditas byla kampelicka jako kdysi FIO, ale prave ted od novyho roku dostali bankovni licenci, takze pojisteni vkladu a pohoda, proto je chci zkusit.

Jinak jsem cetl nejakej rozhovor s nekym od nich nekdy z 2015 a prave tam psali, ze se zacali pripravovat na bankovni licenci, protoze proste u nas to jinak nejde.

Hezký večer,
vím, že jsem téma založila kdysi já sama, mám už pro sebe vyřešeno (pro zvídavé - zvolila jsem AirBank a způsob vkládání hotovosti přes vkladomat a luxusní přesouvání peněz mezi běžným a spořicím účtem si nemohu vynachválit), ale stále se nemohu zbavit posílání nových reakcí na mail potažmo na mobil. Tak mi to zase cinká o106 a já jsem přesvědčena, že odebírání reakcí mám podle obrázku VYPNUTÉ, nebo snad ne? Žlutá obálka tam byla, když jsem reakce odebírat chtěla. Bílá, když už nechci. Ale stejně stále chodí... :-|

[http://ekonomicka.poradna.net/file/view/40-reakce- png]

Jak mas nahore prihlaseni (profil), mrkni jestli to tam nemas zaskrtnute v profilu. Kdyz tak zkus soukromou zpravu na L-Coreho, kterej je tu admin, aby na to mrknul.

Jinak AirBank ma IB na jednicku. Kdysi jsem jim poslal nejake namety na zlepseni IB a odpovedeli, podekovali a neco z toho co jsem chtel zmenit i zapracovali, takze opravdu si je take nemohu vynachvalit.

Často jsem navštěvoval různé podniky, kde po mě také chtěli kopii OP. Vždycky jsem je nechal to okopírovat, ale VŽDY jsem tu kopii vyžádal a jednou čarou z rohu do rohu přeškrtl a k tomu dopsal, KOPIE, URČENO VÝHRADNĚ PRO SIEMENS BERLÍN apod. Kopie určena výhradně pro Fiobanku apod.