Způsob výpočtu úroků - Česká spořitelna
Ahoj. Dokázal by mi někdo objasnit, jakým způsobem/pomocí jakého vzorce vypočítala Česká spořitelna úroky při garantovaném zhodnocení 2% p.a. (viz příloha)?
Děkuji za jakékoliv rady
Ahoj. Dokázal by mi někdo objasnit, jakým způsobem/pomocí jakého vzorce vypočítala Česká spořitelna úroky při garantovaném zhodnocení 2% p.a. (viz příloha)?
Děkuji za jakékoliv rady
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Co tak si to nechat vysvetlit priamo od CS?
Som sice certifikovany financny poradca, ale ako dosli k tym cislam v prvom stlpci netusim;o)
Už jsem jim psal o nový předpokládaný vývoj. Za tu dobu tam byly i nějaké mimořádné vklady, tak to dnes už stejně neodpovídá. Co jsem si prošel speciální pojistné podmínky, budou tam pravděpodobně nějaké poplatky za správu, viz článek 4 www.pojistovnacs.cz a z přehledu poplatků jsem usoudil, že si asi berou 0,5%. Při garanci 2% p.a. nejspíš počítají jen s 1,5% a pak to při 15% dani z úroků téměř vychází.
I tak jsem je požádal o vysvětlení co se týče poplatků.
Chci se Tě ještě zeptat. Mám k dispozici 300 000 Kč a přemýšlel jsem, že bych je právě sem do konce smlouvy (4,5 roku) vložil jako mimořádný vklad. Pojišťovna ČS si bere poplatek 1,5 % z hodnoty vkladu. Myslíš, že je to momentálně dobrý způsob, jak zhodnotit své peníze, nebo bych měl přemýšlet i o něčem jiném (spoření, investice - podílové fondy atd.)?
Poplatky za vedenie uctu a podobne nazvane vypalne vybera skoro kazda poistovna/sporitelna. Takze tie su mi jasne, aj ked sa tam nezjavuju, co mi nie je jasne, prco je tam napisany jednorazovy vklad 400k (vacsinou sa plati mesacne, ci rocne) a odkial potom vychadzaju take cisla. 0.5% je bezna prax aj na SK.
Cesky trh moc nesledujem, takze neviem posudit, ale vseobecne su kapitalove zivotne poistky asi najvacsou pascou pre ludi a ja osobne ich neodporucam (zlozite podmienky, neista buducnost, maly vynos a relativne vysoke poplatky). Ked zivotnu poistku tak nesporiacu, aj to len kvoli detom, ci manzelke ako zaruka napriklad pri hypo uvere keby daco...
U nas je momentalne este na tom najlepsie asi stale stavebne sporenie, ale stat zase ide siahat na dotacie, takze mozno uz dlho nebude.
Niektore banky u nas strielaju celkom zaujimave cifry pri terminovanych vkladoch...aspon podla reklamy, takze skus obvolat info linky vasich bank a mozno sa dostanes ku 3-4% p.s. pri 2-3 rocnych terminakoch, takze by som siel asi touto cestou.
Zakládala to babička mně a bratrovy v roce 2007 s jednorázovým vkladem 400 000 na každý účet. Podle smlouvy jsou garantovaná 2 % p.a. s tím, že to za poslední roky bylo vždy výrazně více, viz přílohy.
O tom mimořádném vkladu přemýšlím právě z hlediska ještě vyššího ročního výnosu. Je rozdíl zda se 3 % úročí 600 000,- nebo 900 000,-
Co se týče termínovaných vkladů, zaujalo mě toto Artesa a ANO (ANO spořitelní družstvo). Nevím zda je termínovaný vklad na 7 let moudré rozhodnutí, ale to zhodnocení vypadá zajímavě.
Jinak díky moc za všechny rady a postřehy :)
Grantované 2 % s 0,5% poplatkem je dost špatná investice, která nepokryje ani inflaci.
To chápu, ovšem za poslední roky bylo zhodnocení vždy okolo 4 %.
Co se týče termínovaných vkladů:
Při vložení 300 000,- musím tedy zaplatit členské vklady v celkové výši 30 000 Kč. Tyto peníze už zpět ale nedostanu. Takže čistý výnos je místo 61 583 Kč pouze 31 583 Kč. A nejsem si jistý ale úrok 31 000 za uložení 300 000 po dobu 7 let vychází v procentech nic moc.
Opravte mě, zda něco počítám špatně.
Z ANO SD mi odepsali na dotaz ohledně členských vkladů:
Co si myslíte, že by pro mne bylo výhodnější? Mimořádný vklad na stávající produkt nebo založení termínovaného vkladu?
Inflacia v CR je za posledne roky hlboko pod 1%, takze pokryje.
Myslíš za poslední dva roky?
2007 - 2,8
2008 - 6,3
2009 - 1,0
2010 - 1,5
2011 - 1,9
2012 - 3,3
2013 - 1,4
2014 - 0,4
2015 - 0,3
Mal som pocit, ze s deflaciou uz v EU bojujeme aspon 3-4 roky, presne cisla nesledujem len evidujem snahu a umelu inflaciu vo viacerych statoch EU uz dlhsi cas (vratane CR a SR).