Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPČ smlouva

Zdravím, měl bych dotaz ohledně smlouvy DPČ. Skončila mi smlouva DPP a v práci mi nabídli smlouvu DPČ která je omezena na 20 hodin týdně. A řekli mi že musím dodržet přesně těch 20 hodin týdně. A zároveň mi řekli že i těch 20 hodin je i minimum. Je to pravda že musím dodržet přesně těch 20 hodin týdně jinak můžu mít absenci? Děkuji

20 hodin týdně je maximum (respektive přesněji polovina týdenní pracovní doby, což v tvém případě je z klasické "PO-PÁ 8 hodin denně").

Pokud uzavřeš na 20 hodin týdně, měli by ti přidělovat práci po tu dobu. Pokud ti ji přidělí a ty ji dodržíš, je to to stejné jako v běžném pracovním poměru. "Neomluvenou absenci", pokud svévolně do práce nepřijdeš, ti dát mohou.

Mrkni na §§ 74-77 Zákoníku práce.