Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větší výběr peněz z bankovního účtu

Zdravím, chystám se koupit auto. Jak nejlépe a nejrychleji vybrat peníze z účtu přesněji(200 tis, auto budu platit hotově). Když si zřídím neomezený výběr z bankomatu mohu vybrat celých 200tis hned z bankomatu(jiné banky)? Třeba na několikrát?
Nebo je nutné se dostavit na pobočku banky(nejbližší je cca 100km) a bez auta se mi cestovat busem/vlakem moc nechce.

Není to podmínka, auto nebudu kupovat v bazaru. Ale normálně ojetý vůz od někoho kdo jej prodává a tam předpokládám že bude vždy lepší hotovost. Nakonec si pro peníze raději zajedu na pobočku. Dnes jsem zjistil, že tam není nutné volat dopředu.

Při nákupu od soukromníka (ale i firmy) VŽDY preferuju převod přes bankovní účet. Ten je totiž dohledatelný a dokladovatelný při případném sporu zda došlo k úhradě a vyhneš se dokazování pravosti podpisu na příjmovém dokladu nebo potřebě svědka.

Uvědom si, že hajzlík ti taky může za 14 dní po předání hotovosti říct, žes mu nezaplatil a že tě naprášil policajtům.

Osobně bych postupoval tak, že ve smlouvě bude jasně uvedeno číslo účtu kam mají být peníze odeslány a smlouva podepsána za účasti nejméně 1 vlastního svědka.