Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou banku?

Dobrý den.
Manželka ještě před rokem dělala poštačku a dosud ma učet u poštovní.
Předevčirem ji zas přišel email že zdražují poplatky.
Začina řešit kam přejit.
Jsme s Ostravy a podminka je, aby tam byla pobočka.

Nikdy kartou neplatila, jen si 2 x za měsic na poště vybrala penize.
Plati však přes učet nakupy od činanu (ali,ebay).
Co by jste doporučili za banku?
Mi se zamlouva mBank.

Airbank
2 pobočky v Ostravě
Stačí k nim zajít na pobočku, vše je vyřízeno do 20 minut, sami za vás vyřídí výpověď, převedení peněz a trvalých příkazů k nim. O nic dalšího se nestaráte.
Dostanete kartu, login a heslo do internetového bankovnictví a hotovo.
Aktuálně mají když zaplatíte aspoň 5x měsíčně kartou lib. částku (počítá se do toho i platba přes Paypal, pokud na něj máte napojenou kartu a peníze si tam nepřeléváte) úrok 1% na běžném účtu, 1% na spořícím.
Přehledné a jednoduché internetové bankovnictví, vstřícné jednání.

Už jen to, jak mají přehledný a jasný ceník...
https://www.airbank.cz/cs/bezny-ucet/cenik-a-popla tky/cenik/

Porovnej si s 12-ti stránkovým ceníkem Mbank.

edited: Equa bank zmiňovaná vámi výše vypadá podobně dobře. ALe za to, že budete mít výběr z bankomatů zdarma zaplatíte sníženými úroky. Na spořícím účtu budete mít jen 0,3% a na běžném 0,01%.
Já jsem z bankomatu vybíral za poslední 3 roky přesně 1x. Tedy záleží na vaší frekvenci výběrů a celkovém zůstatku na bank. účtu....

Na spořícím účtu budete mít jen 0,3% a na běžném 0,01%.

Kde jste to info naše?

Byl jsem dnes v equa bance pro informae.
Prý na běžnem učtu budu mit 0,3% a na spořicím 0,5%
A pokud na běžnem zaplatím 3X kartou nebo mi v danem měsici přijde na učet 10 000 kč dostanu dalších 0,5%.

Čím více peněz v bance (celkově) máš, tím výhodnější podmínky lze získat. Kompletní vedení účtu se vším všudy zdarma, zlaté/platinové karty s cestovním pojištěním a dalšími benefity. Tohle ale obvykle začíná někde na 1mio Kč (či několika mio hypotéky).

Z řešení pro běžné lidi se mi nejvíce zamlouvá FIO. Že není bankomat? Vybírali jsme z něj (na řadu let) peníze jen jednou a byla to hodně zajímavá adventura ]:)Vím, nejsem typický příklad.. Prostě se vybere pár tisíc a na několik měsíců to vystačí, jen je třeba platit vše kartou.

Na placení doporučuji kreditní kartu, při zaplacení měsíční útraty do určitého dne následujícího měsíce je vše zdarma/bezúročné. Navíc kartová společnost často připisuje i bonusy (1% z obratu např.).