Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nákup fotoaparátu na firmu.

Ahoj.
Budu kupovat nový fotoaparát kde DPH je 5556Kč.
Naskytla se mi možnost koupit ho na firmu, takže bych ušetřil pěkné peníze.
Otázka je ale zda se to vyplatí? Zkrácená záruka na 1 rok nejspíš a kdoví jaká úskalí s tím spojené.
Děkuji za případnou radu zda dotoho jít, či ne.
Děkuji.

úskalia s tým spojené sú také,že servis a záruka sú v takomto prípade výlučne záležitosťou dohody medzi predajcom a kupujúcim,takže pokial si nič nedohodneš,nemusí byť možnosť uplatnenia bezplatnej záručnej opravy žiadna,takže si treba písomnou formou dohodnúť všetky podmienky záruky/záručnej opravy/servisu/podpory,to je zrejme jediná problematická časť takéhoto nákupu......

Samozrejme, ze ma, ale nie zo zakona. Koncoveho spotrebitela chrani Obciansky zakonnik, firmy robia medzi sebou ksefty na zaklade Obchodneho zakonnika, kde su trosku ine pravidla a chrani sa v podstate kazdy sam. V praxi sa to riesi zmluvou.
Pokial nakupujes u seriozneho obchodnika tak nic neries, ja davam svojim zakaznikom firmam bezne 2 rocnu zaruku. Dokonca aj na nb, ci tlaciarne od HP, Canon a spol, kde si tieto firmy vydupali, ze firmam davaju len rok zaruku.

Nejsem právník:
OZ
§ 2158
(1) Je-li prodávajícím podnikatel, platí pro prodej při jeho podnikatelské činnosti kromě obecných ustanovení o kupní smlouvě i ustanovení tohoto pododdílu, ledaže je kupujícím také podnikatel a při uzavření smlouvy je z okolností zřejmé, že se koupě týká také jeho podnikatelské činnosti.

Pro mě z toho vyplývá, že není-li v žádném dokumentu, ani kupní smlouvě uvedeno nic o záruce a jedná se o vztah dvou podnikatelů, pak žádná záruka poskytnuta není.
Usuzuji ze slůvka ledaže, které neguje výrok o platnosti ustanovení. Vzhledem k tomu, že žádný jiný platný právní předpis záruční podmínky nezmiňuje, pak se domnívám, že záruční podmínky si mohou stanovit dva podnikatelé naprosto libovolně (i nijak).