Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno půjčka nebo úver? a mam vubec sanci si v 19 nekde pujcit?

Zdravím, chci si půjčit 4-5 tisíc, splácet to zhruba rok a ne po vice jak 500 měsíčně. Dělám střídavě na různých brigadach a peníze by pro me měsíčně sehnat nebyl problém.

Mám někde šanci? Bohužel nemám možnost půjčit si od známých či rodiny a ty peníze bych ted jednorazove opravdu potřeboval, nejlépe ještě dnes.

Predem diky za kazdou radu.

Pravda.
Ono je to úplně jedno, jak se co nazve. Zda úrok, poplatek za vyřízení, poplatek za správu… prostě je potřeba vědět, kolik jsem si půjčil a kolik mám celkem vrátit. Za jaký čas, v jakých intervalech. Běžná finanční fce v excelu s příslušnými parametry - nebo si může pečlivý dlužník udělat svou tabulku. Výsledkem bude "úrok se vším všudy v %", přepočtený na rok (p.a.). Podle mě tohle má největší vypovídací/srovnávací schopnost. Když si dáš termíňák na měsíc na 1% p.a., také víš, že ze 100.000 to nebude tisícovka, ale jen necelých 90 korun.

Zaplo:
5000 půjčka, splatnost 10 dní. Zaplatíš 5750. Roční úroková sazba skoro 575%. RPSN šílené, jak píšeš, přes 16.000%.
A extrém z Zapla: 1000 korun na 7 dní, splatit třeba 1179. 17,9% p.p, to krát 52,5 týdnů a máme roční úrokovou sazbu (p.a.) 933%. RPSN přes 500.000%.
I u nejvýhodnější možné půjčky 20.000/30 dní činí úrok bezmála 280% p.a.