Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brigáda při evidenci na ÚP

Dobrý den,
zajímal by mě váš názor... Jsem evidovaná na úřadu práce a vím, že si smím vydělat maximálně 4.950 Kč hrubého měsíčně. V květnu jsem již vydělala cca 3.000 Kč (hrubého). Další brigáda se mi rýsuje na přelom května a června - 4 dny v květnu, čtyři v červnu. Z této DPP bych měla dostat asi 3.800 Kč hrubého.

Můj dotaz zní - jak bude ÚP pohlížet na výdělek z přelomu měsíce? Budou ho rozpočítávat na květen a na červen (květen 3.000 + 1/2 z 3.800 a červen druhá polovina z 3.800)? Nebo vezmou částku vydělanou v květnu a vyplacenou v červnu (3.000 Kč) a částku vyplacenou v červenci (3.800 Kč)?

Budu ráda za každý názor, předem moc děkuji!
Jana

Tak mám odpověď z úřadu práce. Bohužel, rozhodné pro ně je, kdy druhá brigáda začala. Nepomůže mi rozdělení do dvou měsíců :-(

Každopádně děkuji iconek a L-Core za ochotu a podělení se s vlastním názorem :-)

Jana

To je nějaká divná odpověď ÚP.

Mám zaměstnance na dohodu o provedení práce na období celého roku (max. 300 hodin), takto je napsána i smlouva. Měsíčně hlásím, kolik si zaměstnanci za daný kalendářní měsíc vydělali - někdy dělá 10 hodin, někdy 30 hodin, někdy nic. Na brigádu chodí podle potřeby zaměstnavatele (záskok).

Nebo před velkým problémem.

Stát není až takový pitomec a čas pracuje pro něj. Když se na to přijde, nejenže bude muset vrátit podporu, ale jsou tam i jiné "bonusy".

Je to ale samozřejmě tazatelova věc, jak se s tím popere. Nicméně doporučovat někomu porušovat zákony mi jako solidní rada nepřipadá.

A když se na to nepřijde?
Někomu zalejt zahrádku třikrát tejdně za dvěstě do kapsy, dělat pár lidem taxikáře vlastním vozem za pětset z pařby domů.... Elektrikář si přivydělá melouchem cestou z práce (nebo z ÚP) výměnou jističe nebo zapojením světla, instalatér si může přivydělat někde u kamaráda zapojením baterie k vaně......