Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Peníze od státu, rodičů

Mám dotaz. Když mě rodiče v 18 letech vyhodí z domova a budu přitom studovat, tak co nastane? Budou mi muset platit rodiče, protože studuji? Dá mi stát nějaké peníze? Jak zvládnu nějaký podnájem, jídlo, oblečení? Je pravděpodobné, že se toto stane, tak se informuji. Děkuji

Měl by jsi se s nima dohodnout, nic ti nebrání po čas studia vykonávat nějaký brigády, z nich si hradit třeba dojíždění do školy nebo kolej, ubytovnu a oni např. jídlo a šaty bo naopak.

Všechno si dokládej stvrzenkama, papírama,...po nějakém čase a měl bys to nejlepší se zajít zeptat na pracák na co máš nárok, tam bych viděl nějaký příspěvek na bydlení nebo dojíždění ale stejně to moc nebude a zkončí to tak že po čas tvého studia tě budou rodiče nějakou částkou muset dotovat.

A když ani to stačit nebude je tu možnost studium ukončit, jít do práce nebo změnit jeho formu či vybrat školu méně náročnou.

počas štúdia /na SK do 26 rokov/ ťa rodičia musia vyživovať. Ak sa nedohodnete=súd, ktr. ich zaviaže nejakou čiastkou.
pri rýchlosti súdov na SK/a v CR to bude asi podobné/ sa penazí domôžeš, keď už z teba bude docent.
Takže začni odkladať účtenky.
Ak nemáš z čoho žiť, možno by sa dal využiť inštitút "predbežného rozhodnutia súdu", ale to je na právnika.
Možeš samozrejme využiť možnosť mimoriadnej soc. dávky, nepoznám správny systém CR, predpokladám úrad práce/soc. úrad.
rovnako sa dá o pomoc požiadať Mesto, tam to bude asi jednorázové, možno ti pomozu aj s ubytovaním.

Ja by som mozno zacal riesit to, preco je pravdepodobne, ze ta rodicia vyhodia z domu...ono to totizto nie je az take bezne vo svete.
Aj keby ti rodicia platili povinne vyzivovacie minimum a pripadne by ti stat dorovnaval nieco zo socialky aj tak zabudni na prenajom a nejake zivobytie bez dalsej prace popri skole. Proste z toho nevyzijes.