Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojištění

Dobrý den. Včera se mi stalo, že mi vítr vysklil okno.. Stalo se to takhle: Otevřel sem si okno a za chvíli začal foukat dost silně vítr.. Vítr okno zavřel až tak, že se vysklilo.. Chtěl bych se zeptat jestli to má cenu řešit s pojišťovnou.. Na přírodní katastrofy mám pojištění.. Děkuji všem za pomoc. (Okno je střešní Velux dvouvrstvé.. Vysklila se jen první vrstva. Druhá nikoli.)

V pojistném světě obyčejnej vítr katastrofa/živel není! Typický příklad katastrof jsou povodně, tornáda, vichřice, hurikány, orkány, zemětřesení atd. V poj. podmínkách ten vichr bude blíže specifikovanej dle rozsahu, rychlosti (např. vichřice, která do pojištění patří je klasifikována od 75 km/h - bacha, záleží opět na typu pojištění a poj.podm.)

Pojištění nemovitosti s živelními riziky se rozumí :

-požár
-úder blesku
-výbuch
-náraz letadla nebo jeho zřícení
-pád stromů, stožárů, nebo jiných věcí, nejsou-li součástí poškozené věci nebo souboru věcí

Pojištění nemovitosti a další živelní rizika patří :

-povodeň a záplava
-bouřlivý vítr
-krupobití
-atmosferické srážky
-sesuv půdy
-zřícení skal či zemin
-tíha sněhu
-zemětřesení

Proto řikám, pročíst poj.podmínky kde je to i vysvětleno příp. kontaktovat operátora pojištovny. Hlavně nezkoušet tvrdit pojištovně, že jste tam měli hurikán/tornádo protože na to rychle přijdou a pak jsou z toho velké problémy.

-> Pouze pokud máš zařízeno pojištění domácnosti, tak ta "může obsahovat" i pojistku na rozbitá okna obyčejným větrem, průvanem či rozbití oken jiným způsobem.

vždy záleží,ako je koncipovaná poistná zmluva,pri plnení poistnej udalosti nastane hra o slovíčka,s tým počítaj,v prípade prírodnej katastrofy sa obvykle počíta s povodňami,zemetrasením,určite sa poisťovňa bude vykrúcať v tom,že vietor,ktorý poškodil okno je prírodný živel a poistka kryje živelné katastrofy ako povodeň,zemetrasenie,takže na toto sa vzťahovať nebude,lebo poškodenie spôsobil len prírodný živel a na Vašom teritoriu sa neodohrala žiadna živelná katastrofa..........za pokus stojí riešiť každú poistnú udalosť,na to sa poistka platí,ako už bolo niekolkokrát napísané,v najhoršom to poisťovňa zamietne preplatiť,nič horšie sa stať nemôže...

Bratrankovi minule pri odchode odo mna spadol mobil (odchadzal po 2 flasiach whiskey odo mna), nasiel ho sused, ale mal prasknuty displej.
Bolo pre mna zaujimave sa dozvediet, ze niektore poistovne taketo pripady riesia v ramci poistenia domacnosti. Bohuzial mam poistenu len nehnutelnost, nie domacnost, ale samozrejme taketo pripady sa daju nakamuflovat, kdekolvek.
Stale tvrdim to, ze pri poistovani vas nema zaujimat cena poistky, ale ako sa poistovna sprava pri likvidacii, kde byva obrovsky rozdiel pri plneni.