Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spotřeba vody

dobrý den zajímala by mě jaká je v paneláku asi průměrná spotřeba teplé vody 5-ti členné rodiny -denní koupel čtvrt vany,mytí nádobí-týdně mi to ukáže kol 2kubíku což se mě zdá moc při našem šetření-na družstvu mi řekli že si hodiny mohu nechat přeměřit za co zaplatím nemalou částku ale mohu věřit že je to prý v pořádku,ale 2kubíky skoro za nic týdně se mě zdá moc-děkuji za radu

Čtvrt vany nevím kolik je (třeba 40-50 litrů), ale jedno spláchnutí WC průměrně 10 litrů, mytí nádobí třeba 15 litrů, vaření je asi marginální.
Ale vezměme příklad, osoba na den.
koupání, hygiena - 60 litrů
pětkrát denně WC - 50 litrů
ostatní, řekněme - 5 litrů.
Za den 115 litrů, to krát pět, 575 litrů všichni denně. Krát týden, vychází 4025 litrů. Šetříte, asi nejste všichni pořád doma, ale dva kubíky za týden mi přijdou naprosto reálná spotřeba.

Edit: eh, až nyní jsem si pořádně pročetl, že je to teplá voda... Neuvědomil jsem si, že v panelácích je toto "separé".

To je hodně, ale ne nereálné,
spotřeba mé tříčlené domácnosti ca 1,5 m3/měsíc, ale já teplou nepoužívám a manželku jsem vychoval k úspornému chování, když si vzpomenu, jak u mě poprvé myla ručně nádobí při plném průtoku horké vody bez jakékoliv organizace, ježí se mi vlasy na hlavě:)
Zkus se tomu trochu pověnovat, můžeš opsat stav vodoměru večer a porovnat ráno, případný únik by se projevil, odměř si 5l vody (10 půllitrů:) a zase porovnej s vodoměrem, rozděl si den na časové úseky a zaměř se, kdy byl odběr nejvyšší...
S vadou vodoměru moc nepočítej, chyba ve třídě přesnosti B může být dost velká (vydává se osvědčení o výsledku ověření), jinak celková chyba součtu podružných vodoměrů s patním měřením je 20% běžně...

více třeba zde (nečetl jsem)... http://www.bonega.cz/vodomery/download/jak-predeji t-konfliktum.pdf

60 litrů teplé vody (40+ C) na hlavu denně je spousta vody, a ta se ještě z větší části schlazuje mícháním se studenou vodou, takže naroste čas za jakou se ten objem teplé vody spotřebuje :-) čtvrt vany není moc je to ekvivalent delšího sprchování, taky záleží jak kdo má rád stupeň teplé vody a potřebu víc či méně míchat se studenou

pokud nejsou mycí návyky sebe sama a nádobí náročné na spotřebu, tak by tam byla pravděpodobnost fixlování měřáku, že naměří víc, lepší je to naopak :-) ale pak o to víc se stará družstvo problém vyřešit.... na první věc bych se podíval, jestli se vodoměr pootočí při jinak vypnuté vodě půlden či den, udělat si test spotřeby v domácích podmínkách znamená si napustit vanu pěkně postupně přes měrnou nádobu :-)

Kamarad je ten, co rozuctovava vodu mezi najemniky a minuly mesic resil, ze kdyz secte vsechny podruzne vodomery tak mu to ukazuje mene nez to, co mu ukazuje hlavni fakturacni vodomer. Presnost tech malych meridel je silne orientacni. Chyba muze byt i 20 procent oproti skutecnosti (obvykle ukazuji mene). Pokud se Vam zda, ze mate velkou spotrebu, pak ji nejspise mate. Vodomer se spise zasekne, nez aby ukazoval vice. Pripadne muzete odecist vodomer nekolikrat v prubehu dne. Napriklad po usecich (koupani18-22, vsichni pryc 6-15, noc 22-6)
Overeni vodomeru nestoji zas tak moc. http://www.kapka-vodomery.cz/download/cenik/cenik_ kapka_aktualni.pdf