Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příspěvek na bydlení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, chci si v 18ti najít vlastní bydlení a to už bude hned po prázdninách.. Stále jsem student střední školy a zajímá mě jestli si můžu zažádat o příspěvek na bydlení? Našel jsem nájem i za 4.500 Kč včetně energii.. a myslím si že tohle bych utáhl z nějaké brigády např. v Penny, Bille, atd. ale nevystačilo by mi na potraviny a různé suroviny. Takže moje otázka zní: Mohu dostat příspěvek na bydlení od státu? Předem děkuji za odpověď.

Představujete si to moc jednoduše.
Odkud myslíte, že stát peníze na příspěvky bere?
Od rodičů peníze nechcete a od ostatních ano?

———
Pro přiznání příspěvku na bydlení musíte mít k bytu platnou nájemní smlouvu
a musíte mít v bytě nahlášen trvalý pobyt. Navíc musíte doložit všechny příjmy
a výdaje za předchozí kalendářní čtvrtletí – příspěvek na bydlení získate až
po prvním "odbydleném" kalendářním čtvrtletí.

Úřad samozřejmě bude chtít, abyste si napřed vyřídil vše,
nač máte nárok (výživné od rodičů).

Více informací: příspěvek na bydlení