Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příspěvek na bydlení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, chci si v 18ti najít vlastní bydlení a to už bude hned po prázdninách.. Stále jsem student střední školy a zajímá mě jestli si můžu zažádat o příspěvek na bydlení? Našel jsem nájem i za 4.500 Kč včetně energii.. a myslím si že tohle bych utáhl z nějaké brigády např. v Penny, Bille, atd. ale nevystačilo by mi na potraviny a různé suroviny. Takže moje otázka zní: Mohu dostat příspěvek na bydlení od státu? Předem děkuji za odpověď.

Myslím, že reálný by to bylo, kdyby jsi měl na adrese trvalý bydliště a všechno v žádosti v pořádku. Každopádně to vidím tak, že bys dostal třeba pětikilo. Tím si ale jistej nejsem, takže mě neposlouchej, chtěl jsem jenom napsat, aby ses domluvil s rodiči na výživném - pokud by ti dát nechtěli, můžeš podat žádost o výživné. Navíc počítej, že pokud přijdeš ve 4 ze školy, už se moc nikde pracovat nedá. Myslím, že než do půlnoci doplňovat PET lahve v Bille a křehčit včerejší chleba je výhodnější o víkendech chodit pomáhat na stavby kde hoří termín. Stačí se zeptat nějaké větší firmy, termíny dneska hoří všude. Peníze si myslím vyjdou stejně, ba možná i líp.

Představujete si to moc jednoduše.
Odkud myslíte, že stát peníze na příspěvky bere?
Od rodičů peníze nechcete a od ostatních ano?

———
Pro přiznání příspěvku na bydlení musíte mít k bytu platnou nájemní smlouvu
a musíte mít v bytě nahlášen trvalý pobyt. Navíc musíte doložit všechny příjmy
a výdaje za předchozí kalendářní čtvrtletí – příspěvek na bydlení získate až
po prvním "odbydleném" kalendářním čtvrtletí.

Úřad samozřejmě bude chtít, abyste si napřed vyřídil vše,
nač máte nárok (výživné od rodičů).

Více informací: příspěvek na bydlení