Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sankce za nepřiznání příjmu

Dobrý den,

chci se zeptat, jaké hrozí sankce za nepřiznání příjmu při žádosti o příspěvek na bydlení ?
Nebo-li může úřad zpětně zjistit, že člověk pracoval na DPP a po té podniknout určité kroky ?
Děkuji za odpovědi.

jaké hrozí sankce za nepřiznání příjmu při žádosti o příspěvek na bydlení

Jde o trestný čin podvodu.

může úřad zpětně zjistit, že člověk pracoval na DPP a po té podniknout určité kroky ?

Samozřejmě, že to úřad zjistit může. Může podat trestní oznámení pro spáchání trestného činu podvodu a následně soudně vymáhat zpět neoprávněně poskytovanou dávku. Soudně, to jest se všemi náležitostmi, platební rozkaz, exekuce a podobně.

Já vím. Ale většina lidí se tváří v tvář orgánům činným v trestním řízení podělá a buď se přizná, nebo prokecne a je to.
Abychom to uzavřeli, být tazatelem, tak to fakt nedělám. Případné problémy (byť jen popotahování po úřadech a následné vracení vyplacené dávky) za to opravdu nestojí.

Ty příspěvky mohou být klidně i 50Kč, proto jsem upozorňoval na na částku nikoliv nepatrnou. Takových "podvodů" se děje celá řada, ale u trestního soudu jich končí minimum. Posuzuje se to obvykle jako omyl, podle paragrafu 583.

Jeden nejmenovaný (ale v jisté době dosti mediálně probíraný) pronajimatel bytů vrací zpětně nájemcům v důchodovém věku čtvrtletně část nájmu jako "bonus", formou složenky. Nájemné jim ale účtuje v plné výši a od jeho výše se odvíjí příspěvek na bydlení. Nevím o případu, že by někdo přišel a dodatečně bonus přiznal. Jak to chceš posoudit ?

Dobrý den,

mám podobný problém.

Oběhal jsem všechny potřebné náležitosti pro pokračování v příspěvku na bydlení.
Uvedl jsem, že poslední čtvrtletí jsem byl bez příjmů. COž jsem myslel upřímně.
Jenže pár dnů po podání žádosti jsem si uvědomil/zjistil, že vlastně jsem hned na začátku ledna obdržel částku 3200,- Kč z DPP.

Takže pro správně podání bych ještě měl mít potvrzení příjmu od posledního zaměstnavatele.
Jenže já jsem tři měsíce bez práce a za tu dobu jsem opravdu zapomněl, že jsem tuto malou částku inkasoval.

Co teď ? Jsme v situaci kdy ty peníze nutně potřebuji v tomto termínu. Když to ovšem pozastavím, termín příspěvku na bydlení bude až za měsíc a kousek.
A zase se bojím možného postihu

Prosím poraďte.

dobry vecer, chtela bych se zeptat, kde je moznost nahlasit skutecnost, ze jedna osoba, ktera ma pozastaveny zivnostak, pracuje normalne na smlouvu v praci, ale privydelava si nacerno kosmetickou cinnosti doma (ale nikdy nemela takovouto zivnost otevrenou - ma ji na
Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení
Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel
Ostatní poskytování úvěrů j. n.,
nepriznava svuj prijem a uz vubec neodvadi dan z toho prijmu. Je moznost to nekde nahlasit?
dekuji za odpoved