Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPH a CLO při přeprodeji zboží z Číny

Dobrý den,

nakoupil jsem pár věcí za nemalou čásku z čínských e-shopů a chtěl bych je začít prodávat prvně na Aukru a pak na vlastním e-shopu(se živnostenským listem).
Vždy, když jsem nakoupil věci do 300$ přes dopravce China Post, tak jsem naplatil DPH ani CLO.

Chtěl bych se zeptat co v takovém případě musím vše platit kromě daně z příjmu?
Kolik budu platit sociální a zdravotní v případě, že jsem student VŠ?
Mohu dodatečně zaplatit DPH a CLO v případě, že finanční úřad(či kdo se o to stará) z dokumentů při placení daně z příjmu zjistí, že jsem neplatil DPH ani CLO a přitom jsem měl? ( někde jsem četl, že se má např. CLO platit od částky převyšující 150$. Nikdo to po mně však nechtěl. A nevím, jak to platí pro živnostníky, co chtějí zboží přeprodávat dále v ČR.)

A jak je to teda s tím CLEM?

Na čínských e-shopech většinou podnikatelské účty nebývají a číňanovi je jedno, že to chci přeprodat a stejně to pošle jako GIFT.
Musím to pak někde nahlásit, že jsem to měl platit a neplatil?? Zjistí to pak později někdo?
Jako mně osobně to nevadí, že neplatím CLO ani DPH i když objednávám velké balíky, jen jestli z toho později nebude průser a pokuta nebo jestli to mám někde nahlásit??