Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPH a CLO při přeprodeji zboží z Číny

Dobrý den,

nakoupil jsem pár věcí za nemalou čásku z čínských e-shopů a chtěl bych je začít prodávat prvně na Aukru a pak na vlastním e-shopu(se živnostenským listem).
Vždy, když jsem nakoupil věci do 300$ přes dopravce China Post, tak jsem naplatil DPH ani CLO.

Chtěl bych se zeptat co v takovém případě musím vše platit kromě daně z příjmu?
Kolik budu platit sociální a zdravotní v případě, že jsem student VŠ?
Mohu dodatečně zaplatit DPH a CLO v případě, že finanční úřad(či kdo se o to stará) z dokumentů při placení daně z příjmu zjistí, že jsem neplatil DPH ani CLO a přitom jsem měl? ( někde jsem četl, že se má např. CLO platit od částky převyšující 150$. Nikdo to po mně však nechtěl. A nevím, jak to platí pro živnostníky, co chtějí zboží přeprodávat dále v ČR.)

U studentů do 26 let se podnikání považuje za vedlejší příjem. Takže první rok se zálohy na sociální a zdravotní nemusí platit vůbec. Následující léta pak dle zisku.

Při nákupu jsi měl za povinnost uvést, že věci kupuješ za účelem dalšího prodeje. Osvobození se týká pouze věcí pro osobní spotřebu. Z výrazu naplatil není zřejmé, jestli jsi zaplatil, nebo neplatil :-)

A jak je to teda s tím CLEM?

Na čínských e-shopech většinou podnikatelské účty nebývají a číňanovi je jedno, že to chci přeprodat a stejně to pošle jako GIFT.
Musím to pak někde nahlásit, že jsem to měl platit a neplatil?? Zjistí to pak později někdo?
Jako mně osobně to nevadí, že neplatím CLO ani DPH i když objednávám velké balíky, jen jestli z toho později nebude průser a pokuta nebo jestli to mám někde nahlásit??

Když na tebe přijde kontrola, tak to samozřejmě bude průser. A to, že bys třeba ze zboží clo neplatil, ještě neznamená, že ho komplet zatajíš. I tak máš mít vystavené JSD a zboží proclené, i když ti celní úřad vyměří nulové clo. (Mimochodem existuje hromada zboží, na které je z Číny nulové clo - papír třeba - ale neznamená to, že do ČR jezdí tisíce kontejnerů papíru, které se celnímu úřadu zatají, páč z nich clo stejně nebude - to prostě nejde.)