Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto, zajížďka vyplatí se?

Dobrý den,
tak obracím se na Vás jelikož mám s Vámi dobré zkušenosti a rád probírám různé věci tak mam nový dotaz.
Předem se omlouvám jestli jsem netrefil kategorii nic jiného mě nenapadlo, ale má to hodně společného s ekonomikou.

Takže jde o to, že řeším cestu do školy zde uvádím příklad, neboli přesně tu cestu:

https://www.google.cz/maps/dir/Jasm%C3%ADnov%C3%A1 ,+430+04+Chomutov/Jirkov,+aut.n%C3%A1dr.,+Jirkov/S t%C5%99edn%C3%AD+Pr%C5%AFmyslov%C3%A1+%C5%A0kola+A +Vy%C5%A1%C5%A1%C3%AD+Odborn%C3%A1+%C5%A0kola,+%C5 %A0koln%C3%AD,+Chomutov/@50.4782394,13.4086381,14z/data=!4m25!4m24!1m10!1m 1!1s0x470a1c808a84a4ef:0xabe19f87384fd820!2m2!1d13 .4307404!2d50.488326!3m4!1m2!1d13.4361371!2d50.497 4636!3s0x470a1c8830f7991f:0x4ad39a2842da556c!1m5!1 m1!1s0x470a1c65dd0fe3ef:0x817cf1611f4c74d5!2m2!1d1 3.450334!2d50.498424!1m5!1m1!1s0x470a1b0857a95c3f: 0x71ef40cec3366d51!2m2!1d13.414571!2d50.45788!3e0

je to rozdělený

I. Start
II. Zajížďka pro známého
III. Cíl

jde o to, že řeším kolik projezdím sám, ale jestli se mi vyplatí částka co dostávám od známého za to, že ho dopravuji do školy, ten bydlí v bodě 2 (Jirkov aut.nádr.), když jedu bez něho jedu trasu I. (jasmínová) > III. průmyslovka

když ho beru najedu o 3,1km více mám 1.9TDi a motor se mi nezahřeje nikdy je to moc krátká vzdálenost, tak jestli se mi vyplatí těch 40korun, za cestu tam a pak odpoledne že ho hodím zpátky, takže 6,2km=40,- + motor se nikdy nezahřeje pořádně

vyplatí se mi to furt nebo je lepší jezdit sám a být skrblík ? jde poznat nějaké větší opotřebení nebo tak ?

omlouvám se za tyto debilní dotazy, ale aspoň je co řešit a dost mě to zajímá nemůžu přijít na odpověd, díky jsem tu kdyžtak se ptejte, těším se na Vaše odpovědi s pozdravem ÚsteckýNervák

spočítej si ze své spotřeby cenu za kilometr, můžeš započíst i cenu běžného servisu. Pokud jezdíš i bez něj, tak se to ale vyplatí vždy, protože tvůj "vícenáklad" je jen těch cca 7 km navíc. Běžně je cena za kilometr pod 2Kč, takže bys měl "vydělat" cca 30 Kč denně. Pojem "vydělat" je samozřejmě iluzorní, jedná se spíše o příspěvek na náklady s autem.

no dohromady 6km=40kč, jedna cesta (3km)=20kč, z toho pak jedu 80km/h těch 8km rovně po "rovině"
takže to snižuje mé náklady a mě to neškodí jestli to dobře chápu ? Jde o to, že tam mam i vrtaný kotouče vepředu i vzádu a počítám dotoho i toto opotřebení, ale to by nemělo být tak velké snažím se jezdit úsporně hl. ráno jak moc nejezdí tady těma prdelema moc aut tak se na křižovatky dobře dojíždí "skoro" bez brzdění

Opotřebení brzd se nejlépe sníží tak ...

... že se nebude jezdit :-D
Já do teď nemůžu pochopit lidi, kterí tohle řeší. Autem jezdím denně protože musím, a neřeším kolik se opotřebí to či ono. Vím, že opotřebení tam je a tomu se nevyhnu. Úsměv ve tváři u mě vyvolává, když lidi řeší každý deci benzínu/nafty. Můj osobní názor je takový, že když mám možnost při cestě do práce/školy někoho nabrat a ten mi přispěje na benzín/naftu je to jedině plus pro mě. Cestu bych stejně musel absolvovat a takhle s toho aspoň něco mám ..
PS: Dobře to vystihuje příslový: Kdo chce mít opici musí mít i na banány ...

Tak já neřešim třeba kolik stojí nafta či tak tankuji pouze, Verva Diesel na Benzině, ale jen mě zajímá jestli ta "zajížďka" protože to není zrovna po cestě, se mi to vyplatí jelikož opotřebovávám vozidlo a jestli to za to stojí takle to bylo myšleno :D ale samozřejmě banány jsou :), ale kdybych na tom prodělával že by se nazaplatila jeho cesta + bych jí musel platit i já tak bych se na něj vykašlal. Nemá prodávat auto :D

Ach jo, tady mě někdo bere zbytečně za slovo. Asi máme zdravý rozum a ten použijeme, ne? Neřeším deci benzínu/nafty, ale zase nebudu jezdit humpolácky brzda-plyn, ne? Plynule, bez prudkých změn tempa. Jde taky o pohodlí, ne? Z kopce jsem zvyklý jezdit vždy s kvaltem, ne to drhnout brzdama.
A příslový je správně přísloví.

Dale Cooper to nebylo vyloženě na Tebe. Jestli to tak vyznělo tak se omlouvám. Jen mě přišlo,že toto vlákno tímto směrem míří. Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Já na téma mega šetření v autě začínám mít alergii, kvůli pár kolegům z práce, kteří jsou tím doslova posedlý a furt o tom melou. A nedokážou pochopit, že mi je jedno jestli moje 1.8 benzín, co jsem pořídil žere 8 nebo 9 litrů a nesnažím se s ní jezdit za 6 ..

Todle samozřejmě taky neřeším, snažím se jezdit třeba s mým 1.9tdi pd 77kw, na 3kvalt po městě 40 - 50km/h někde kolem 1800 - 2000otáček než jet na 4kvalt při nějakých 1000-1300 otáček a jezdit skoro o litr míň to se kroutím taky, lidi ušetří tady, ale pak prachy nechaj v servisu.
Ale znám taky takový lidi co mě tím už vytáčí přímo úděsně tímto každodenním tématem, já to celé myslel jinak.

Mě šlo o to aby se proplatila cesta toho známého a něco málo z toho to pokrylo i menší náklady mě, takže mě to neškodí. Nejde o tom, že řeším todle nevím jak to nazvat...

V poho :-)
Taky nějak mega nešetřím, ale zase nejezdím tak, aby auto chlastalo deset, když umí při normální jízdě chlastat šest, ne? A ty brzdy? Pamatuji škodovku, které ty brzdy velmi rychle zvadly; tak nějak podvědomě je třeba nehobluju z kopce, aby byly "ready", až bude potřeba. Nákladní auto je to samé, autobus taky.
Sledovat, jestli auto žere 4,85 nebo 4,94 je hovadina :-)

Ano takle jezdím snažím se jezdit co nejlépe ale hlavně co nejvíce bezpečně samozřejmě využívám brzd, ale né brzda plyn a dojíždění na křižovatku ve městě na 80km/h + dotoho co znám ze známých tak dojíždějí a ještě přidávaj a pak začnou brzdit... :D