Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT: Výzva k vyzvednutí zásilky

Dobrý den,
doufám, že tento topic píši správně. Přišla mi "VÝZVA k vyzvednutí záilky/POTVRZENÍ o převzetí zásilky". Zásilka je "Doporučené psaní standard" a jedná se o DODEJKU. Vyšmejdil jsem, že to bylo podáno na poště v Praze 025.

Problem je ten, že se dnes na poštu nedostanu, protože už mají zavřeno a tak pořád dumám a rozjímám co by to asi tak mohlo být za dopis. Jednou mi přišlo podání vysvětlení (obálka s červeným pruhem - doručil přímo policista), ale jinak nic zvláštního. Jelikož zásilka není určena jak do vlastních rukou, tak do vlastních rukou výhradně jen adresáta, rád bych se zde zeptal, co by to mohlo být. Karta, občanka, pas a řidičák má platnost ještě dlouhou, tak opravdu nevím. Možná PIN na internetové bankovnictví, jelikož jsem se tam už dlouho nepřihlásil. No, opravdu netuším. :D

Možná by to mohlo být nějaké předvolání k soudu, zaplacení čehosi či to podání vysvětlení apod., ale to přeci chodí do vlastních rukou, ne? Moc se v tom nevyznám... :) Odpoledne jsem nebyl doma, tak mi doručovatel nechal VÝZVU ve schránce.

Mockrát děkuji za případné odpovědi, ať už budou pozitivní či negativní. :)

Tak mi asi nezbyde nic jiného než počkat do zítra. Každopádně mi přijde zvláští, že to může být cokoliv. Spíš bych raději vyloučil ty "problémové" dopisy, ale háček je v tom, že nevím, co se jakým způsobem posílá. Co obsahuje úřední psaní, co obsahuje to, co jsem popsal apod. Nikde na internetu jsem to nenašel, tak třeba se zde najde někdo, kdo tomu rozumí (tím Vás nechci urazit) a ví co a jak. Dělám z toho asi moc velkou aférku, ale jsem už takový. :-/ Nerad věci odkládám, rád vim jak na tom jsem, jestli rozumíte.

Praha 025 je speciální pošta v Praze - Malešicích; určená pro velké podavatele. Obvykle odtamtud rozesílají třeba energetické společnosti, banky, pojišťovny, mobilní operátoři a podobně.
Když to není do vlastních tlap, tak to nejspíš nebude nic až tak nepříjemného. Pravdou ale je, že to bude od nějaké instituce, to zase ano.
Policie, soudy, exekutoři a podobně z Prahy 025 neposílají. To bych vyloučil.
Ale uvidíš zítra, no.

Zavolej na poštu.
Troška kecání se ženskou po telefonu a odesílatele z ní vytáhneš.
Oficiálně ho prý sice po telefonu prozrazovat nesmí, ale opravdu to není umění se ho po telefonu dozvědět. Já ženskou dokonce jen po telefonu přesvědčil, aby mi zásilku přeposlala někam jinam (na poštu, ke které to mám z práce blíž). :-)

Než se zbytečně táhnout na poštu kvůli nějaké retardované zásilce nějaké obchodní společnosti, to radši dej ten telefonát a trošku se snaž a přesvědčuj ;)

Oficiálně ho prý sice po telefonu prozrazovat nesmí, ale opravdu to není umění se ho po telefonu dozvědět

Kdybys mluvil se mnou, tak by to bylo marné.

Já ženskou dokonce jen po telefonu přesvědčil, aby mi zásilku přeposlala někam jinam (na poštu, ke které to mám z práce blíž).

To je naprosto běžně poskytovaná služba, dokonce i po telefonu.

No tak jim zavolej,snad tam musí být i nějaké číslo smlouvy,podle toho to vyhledají.Nebo podle rodného čísla.Buď si spletli jméno nebo adresu anebo to může být i nějaký podvod,kdy se za ně někdo vydává.V tom případě to předej Policii i s číslem účtu,kam chtějí peníze poslat.Není to jen nějaký hodně podobný název než oficiální-třeba nějaká s.r.o?

Takoví podvodníci by nerozesílali z Prahy 025. Tam je to jen pro smluvní zákazníky; kdyby takový podvod byl, tak by bylo postižených více a "vědělo by se o tom".
Taky by pro podvodníky byla poměrně vysoká investice poštovné, zde 39,- Kč za zásilku; výsledek však nejistý.
Volání na čísla s devítkou - 90x xxx xxx NE, ta jsou vysoko tarifovaná. Naproti tomu třeba 95x xxx xxx jsou normální čísla. Taky ještě 97x xxx xxx používají policisté, vojáci a dráhy.