Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem převod peněz na zaraniční učet

Zdravím, chci s zeptat, možná je to totální prodělečná hovadina ale je legální převést si větší obnos na konto do zahraniční banky dle pro mě výhodného kurzu a posléze až to zase výhodný kurz dovolí poslat zpět ? A tímto zhodnocovat vklad ? Nemusí v tom ani figurovat česká měna ale třeba USD/EUR, měny se převádí za měnový kurz střed ? Je to možné nebo to je blbost?

Jenže vtip je v tom, že banka si za převod z měny do měny strhává nemalý poplatek v řádu klidně několika procent...

Pokud chceš vydělávat na pohybu kurzu měn, je rozhodně lepší(rentabilnější) toto provádět na burzovním trhu než tímto šíleným výše uvedeným postupem....

Tedy abych odpověděl, tvé řešení možné je, ale je to blbost. :-)

okrem všetkého už tu povedaného,na manipuláciu s devízami mimo cz/sk musíš dodržať devízový zákon/zákony iných krajín/,ktorý obojstranne prestal platiť v určitých veciach len medzi cz/sk,v rámci eu stále platí,že pokial vklad zahraničného vkladatela presiahne určitú čiastku,hlási sa čiastka a identita majitela účtu a všetkých,ktorí vykonávajú pohyby na dotyčnom účte národnej banke a podobným inštitúciám v domovskej krajine majitela účtu kvôli daniam a spol.....takže takýto zárobok by sa velmi lahko mohol predražiť alebo skomplikovať