Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povod vyrobku

Dobrý deň

Kupil som cez internet niečo a na obale bola nalepka "made in china" lenze pod nalepkou bolo "made in usa"
Tak kde vlastne sa to vyrobilo, moze ist v tomto pripade o fejkovy vyrobok? Alebo je to normalne, ale nevie niekto dovod preco sa to takto robý? Hhhhh

Třeba Číňan využívá levnou pracovní sílu z USA, aby nemusel přeplácet své dělníky. Ten úskok je kvůli tomu, aby si to lidi kupovali, protože každý touží po osvědčené čínské kvalitě.
Já zase mám tohle, na krabičce je Made in the U.S.A. a na nástroji CHINA.

obvykle je to fake výrobok,normálne výrobky majú napr. označenie designed in u.s.a,made in china a podobne,prelepovanie štítkov štítkami je znak toho,že tam nieje niečo v poriadku...ešte len poznámka,v dnešnej dobe globalizácie a nadnárodných koncernov už len málo čo je vyrobené v jednej krajine ako komplet,obvykle vnútornosti sú urobené inde ako celý skompletizovaný výrobok,vššetci z finančných a daňových dôvodov sťahujú podstatnú časť výroby do krajín,kde je lacná pracovná sila alebo nízke daňové zaťaženie a doma nechávajú už len administratívu a logistiku.....a pokial si to kúpil niekde na bazoši alebo ebayi,alibabe a spol za velmi priaznivo nízku cenu,takmer určite sa jedná o nejaký fake

No ak sa ti do ruky dostane fejk a nikdy si nemal original tak nevies zhodnotit :-)

Ako tu uz niekto pisal tak zrejme ta firma zacala vyrabat v cine preto to iba takto prelepia kde je napis s krajinou povodu... No zase mi to nedava zmysel ze preco to rovno netlacia s novym textom ale takto prelepuju...

Pokud je ten výrobek v pořádku, tak bych to neřešil. Jednak můžeš být rád, že ti v balíčku nepřišla půlcihlovka, jednak v době globalizace ani nevíš, kde to ve skutečnosti bylo vyrobené. Například u nás byla jedna firma (ono jich asi je víc, ale o téhle to vím, nějakou dobu jsem tam pracoval), že tam přijel kontejner s hotovými komponenty z Tchajwanu, ve firmě to agenturní pracovníci, většinou Slováci sešroubovali dohromady, na konci linky se vyzkoušelo, jestli to funguje, nalepil se na to štítek HP a Assembly in Czech Republic, zabalilo, naložilo do kontejneru a prodávalo se to na Západ od nás. A kdo by v tomto případě měl být výrobce?

No já myslím, že se to původně vyrábělo v USA, pak to dali vyrábět do číny, ale protože měli už nasekané obaly, tak to vyřešili přelepkou. Kdysi jsme měli od jednoho dodavatele něco podobného, původní výrobce USA to předal mexikánům a taky se jenom přelepovalo na krabici made in na made by.

Uz v tom mam jasno. Ďakujem za odpovede. A ešte by som dodal ze dneska je uz skoro všetko made in china, keby ze to mam spocitat tak 99% výrobkov čo sa mi dostanú do rúk je made in china(okrem slovenských výrobkov). A to veru nieje najlepsie pre EÚ...