Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem studium obvodního lékaře

Dobrý den, mám malý problém se svou budoucností. Nyní jsem ve druhém ročníku střední zdravotnické školy a nevím, co mám dělat po maturitě. V budoucnu bych chtěla být dětskou obvodní lékařkou, nevím však, jakou školou/školami bych měla projít. Hledala jsem to na internetu, ale neúspěšně. Proto předem děkuji za pomoc :-)

detské lekárstvo zahrňa pojem pediatria,špecializácia"obvodný lekár" neexistuje,to je všeobecný lekár ako taký,ktorý po umiestnení do nejakého zdravotníckeho zariadenia zastáva funkciu lekára,ktorému pridelia nejaký obvod,o ktorý sa bude starať ako všeobecný lekár buď pre dospelých,alebo keď má atestáciu a vyštudovaný odbor pediatria,tak bude napr.detský obvodný lekár,keď v dotyčnom zariadení bude funkcia neobsadená....

Přijímačky budou vyžadovat encyklopedické znalosti, proto střední zdravka a zkušenosti z ní má malý vliv na přijímačky, znalosti se hodí až ve studiu a praxi, každá univerzita prodává sadu vzorových přijímaček. Při příjimačkách se vybírá obor (specializace) studia, ale je to jen administrativní procedura a lze to za pochodu při studiu měnit.
Lékařské fakulty mají univerzity Karlova v Praze, Palackého univerzita v Olomouci a Masarykova univerzita. Všechny informace o studiu, přijímačkách jsou na webu univerzit.

rozhodnutí na tom jestli budeš obvodní lékař, je čistě na tobě, je to vlastně podnikání.

Za svojí mrzkou životní etapu jsem vystřídal dva dětské lékaře, oba dva jak už psáno výše byli původně rekruti z řad pediatrů.

obvodní lékař nynější byl dříve přednosta chirurgie v okr. nemocnici, ten před ním byl zase neurolog s okresní polikliniky.

Specializaci na dětského nebo klasického obv. lékaře její přípravu si myslím mají ve své kompetenci, která je pak vidět na jejich kvalitě péče, protože vědění o lidském těle a nemocech se snad fakt učíte na škole,nebo ne?

Edit: kolikrát jsem v čekárně zažil že obv. lékař i ten dětský při sebemenším problému volá rychlou a pacienta jen stabilizuje a nijak dál neléčí...dá se říct že to jsou takový "alopati" nebo spíš medici rekrutující se z různých oborů, kteří se rozhodli jít do soukromého sektoru.