Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapoctak

Dobrý den. Dnes jsem si sehnal novou práci a hodlám se nedostavit dnes na noční, do práce staré. Zítra tam jdu dát výpověď. Když mi dají do zápočtového listu neomluvenou absenci, bude to mít nějaký dlouhodobý vliv na budoucnost? Jako, že to nemám v plánu, ale jestli, když bych odcházel z nové práce a tam mi dali zápočťák, tak zda-li to tam bude někde evidovány, že v předešlé práci, ze které chci zítra odejít, jsem se nedostavil na směnu? Děkuji Vám přátelé...

Ono to ale neskončí podáním výpovědi z Vaší strany.

Přestanete-li chodit do práce,
zruší stávající zaměstnavatel pracovní poměr,
což bude mít za následek ztrátu nároku na podporu
pro následujících 6 měsíců (pokud nové zaměstnání nevyjde).

Kromě toho může zaměstnavatel vymáhat škodu,
kterou mu svou neomluvenou absencí způsobíte.

Ani s tou sociálkou by to nebylo nijak slavné.
Zákon stanoví, kdo je a kdo není v nouzi.

----
Něco jiného by bylo zrušení pracovního poměru ve zkušební době.
V takovém případě můžete skončit v okamžiku doručení písemného
zrušení (to není výpověď) v okamžiku doručení zaměstnavateli.