Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Socialní pojištění

Dobry den.
Jsem 53 letý bývaly horník s rentou.
Před 2 lety jsem přišel o prací a jsem na úřadu práce.
Najít legálně prací nemohu, každý by jen zaměstnával na černo a za minimální mzdu.
V dole mam odpracovaných 21 let, takže po přepočtech mi to asi na hornický důchod nestačí.
Celkem mám odpracovaných 30 let.
Tudíž pokud se dožijí 64 let, nebudu mít odpracovaných 35 let a nárok na důchod.
Jak je to kdybych si chtěl platít sociální pojištění?
Budou se mí přičítat i roky do důchodu?
S čeho se počítá výše toho sociálního pojištění?

No tak o toto jsem se zajímal již dříve a prý to nejde.
Pokut mam rentu, mohu si přivydělat do výše minimální mzdy.
To co vydělám nad, mi bude stržené s renty.
Chtěl jsem si pořídit živnostak a tu částku co je min.mzda si přivydělat po brigádách.
Nebo alespoň částku na to důchodové.
Nejde to.
Pokud jsem na pracaku,musim na šachtu posílat každý měsíc potvrzení s pracaku.
Pokud jsem zaměstnán, musí zaměstnavatel každý měsíc vyplňovat lejstro s mým výdělkem.