Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DŮ na matematiku - pomůže mi to někdo spočítat?

Dobrý den, nevěděl jsem kam to zařadit, chodím do 8 třídy a dostal jsem úkol za jedničku s kterým si nevím rady. Protože mi matematika moc nejde, tak by se mi hodila.

Zde je zadání : Najděte délky hran kvádru, který má povrch 88cm2 a délky hran a,b,c jsou v poměru 1 : 2 : 3

Prosil bych někoho kdo to umí a byl by schopen mi to pomoc vypočítat. Momentálně probíráme rovnice, tak pokud by to šlo, tak přes ně. Děkuji za ochotu, velice by mi to pomohlo :-)

Jedničku nedostaneš, pokud to nedokážeš spočítat.
Pokud to nedokážeš spočítat, jedničku si nezasloužíš.
Lepší známku z matematiky si nezasloužíš, pokud neumíš počítat.
Protože si lepší známku nezasloužíš, nikdo ti nepomůže.
Jediným východiskem je - naučit se matematiku.