Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DŮ na matematiku - pomůže mi to někdo spočítat?

Dobrý den, nevěděl jsem kam to zařadit, chodím do 8 třídy a dostal jsem úkol za jedničku s kterým si nevím rady. Protože mi matematika moc nejde, tak by se mi hodila.

Zde je zadání : Najděte délky hran kvádru, který má povrch 88cm2 a délky hran a,b,c jsou v poměru 1 : 2 : 3

Prosil bych někoho kdo to umí a byl by schopen mi to pomoc vypočítat. Momentálně probíráme rovnice, tak pokud by to šlo, tak přes ně. Děkuji za ochotu, velice by mi to pomohlo :-)

To fakt nevím, ale kdybych chodil do školy, tak bych si nato našel nějáký program, který takovýhle blbosti umí počítat. Zkus to na PC poradně nato bude určitě existovat nějáký program na vysokoškolské výpočty.

Jedničku nedostaneš, pokud to nedokážeš spočítat.
Pokud to nedokážeš spočítat, jedničku si nezasloužíš.
Lepší známku z matematiky si nezasloužíš, pokud neumíš počítat.
Protože si lepší známku nezasloužíš, nikdo ti nepomůže.
Jediným východiskem je - naučit se matematiku.